TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Gwiazda La ScaliPod koniec lipca Dolnośląski Festiwal Muzyczny zaprasza na operę Chinki. Wystąpi m.in. gwiazda La Scali - tenor Krystian Krzeszowiak.


Dolnośląski Festiwal Muzyczny przygotował dla swej publiczności prawdziwą perełkę. W sobotę (25.07) o godz. 19.00 na dziedzińcu hotelu Zamek na Skale w Trzebieszowicach oraz dzień później o tej samej porze w Zamku Karpniki koło Jeleniej Góry odbędzie się prezentacja opery Chinki (Le Cinesi). Autorem jednoaktowego dzieła jest niemiecki kompozytor okresu klasycyzmu Christoph Willibald Ritter von Gluck.


Przed publicznością wystąpi znakomity polski tenor Krystian Krzeszowiak, jego żona Natalia Rubiś (sopran) oraz Magdalena Kulig (mezzosopran). O oprawę muzyczną zatroszczy się Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Marcina Sompolińskiego. Tuż przed koncertem publiczność weźmie udział w pokazie tradycyjnego parzenia chińskiej herbaty.Koncert będzie można zobaczyć i usłyszeć również w parku okalającym zamek, a to za sprawą telebimu i systemu nagłaśniającego (rezerwacja miejsc na dziedzińcu Zamku na Skale pod nr tel. 74 8652000).


Ewa Chalecka


fot. Z. Lewandowski
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej