TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Poetycka jesieńPolanica we wrześniu proponuje przede wszystkim spotkanie ze sztuką w ramach Krakowskiego Salonu Poezji.


We wrześniu kurort szykuje się do nadejścia jesieni. Stąd w programie wydarzeń znalazła się m.in. impreza Grzybów-Zdroje (5.09). W ramach tego eventu w parku zdrojowym pojawią się stoiska wystawiennicze oraz moc atrakcji na scenie muszli koncertowej. Nie zabraknie konkursów – na najlepszą nalewkę, grzybobrania oraz zawodów drwali. Szczegóły na www.polanica.pl


Najważniejszym wydarzeniem miesiąca będzie z pewnością 17. edycja Krakowskiego Salonu Poezji.
Krakowski Salon Poezji powstał w 2002 roku z inicjatywy Anny Dymnej. W Salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów z Krakowa oraz z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani, z tymi mniej znanymi.
Kilka lat temu Krakowski Salon Poezji zagościł również w Polanicy, gdzie w tamtejszym Teatrze Zdrojowym odbywają się spotkania ze sztuką. Tym razem (27.09 )w monodramie Pamiętnik z powstania warszawskiego Mirona Białoszewskiego wystąpi Adam Woronowicz, będący jednocześnie reżyserem sztuki.
Nikt tak nie opisał pierwszych dni powstania jak Miron Białoszewski, dlatego twórcy tak chętnie sięgają po jego relację losu warszawskich cywilów. Minimalistyczna forma przedstawienia pozwoli widzom wsłuchać się w tekst Białoszewskiego. Początek o godz. 15.00. Wstęp wolny – zaproszenia można będzie odebrać w Villi Polanica (ul. Matuszewskiego 8).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej