TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Noworoczne nutyW tym roku na tradycjne koncerty noworoczne zapraszają miasta: Kłodzko, Polanica, Duszniki oraz Nowa Ruda.


Kłodzko (1.01)
Gorące czardasze, zwiewne walce oraz miłosne arie i duety operowe to idealny program na uczczenie Nowego Roku. Kłodzko zaprasza na muzyczny wieczór z Międzynarodową Grupą Operową Sonori Ensemble. W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze arie i motywy z oper: Traviata, Nabucco, Lakme, Carmen, Don Giovanni, Opowieści Hoffmanna, Porgy and Bess. Nie zabraknie też duetów i scen z operetek Johanna Straussa i Imre Kalmana oraz pieśni neapolitańskich. Wystąpią: Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław), Monika Piechaczek (sopran, Wiedeń), Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław), Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław), Tomasz Tracz (tenor, Wrocław), Ivo Michl (baryton, Praga), Marcin Grabosz (fortepian, Wrocław).
Operowa gala rozpocznie się o godz. 19.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u. Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł (w dniu koncertu 60 zł) do nabycia w kasie Galerii Sztuki pARTer (pl. Jagiełły 1).


Duszniki (1.01)
Tradycyjnie od kilkunastu lat na Koncert Noworoczny w Dusznikach zaprasza Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich. W Rynku, w Sali Webera wystąpią tym razem: Joanna Hendrich (wokal), Dominik Mąkosa (fortepian), Kamil Pełka (kontrabas) i Mateusz Maniak (perkusja). Koncert jazzowy zaplanowano na godz. 17.00, a po nim organizatorzy zapraszają na tradycyjną ampkę szampana. Wstęp 20 zł.


Polanica (1.01)
W Nowy Rok muzycznie wejdzie także Polanica. Tym razem w Teatrze Zdrojowym wystąpią soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. W Koncercie Noworocznym zobaczymy Natalię Aksimową (sopran liryczno-dramatyczny), Darię Galetę (sopran centralny), Oleksandra Ostrowskiego (tenor) i Dimitrija Iwanczenko (tenor). Ukraińscy artyści w swoim programie zaprezentują największe przeboje muzyki operowej, operetkowej, filmowej i rozrywkowej. Początek o godz. 19.00, wstęp 45 zł.


Nowa Ruda (14.01)
Nieco później, bo 14 stycznia, na Koncert Noworoczny zaprasza Nowa Ruda. W sali widowiskowej MOK (ul. Strzelecka 2a) o godz. 15.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Młodzi tancerze zaprezentują polskie tańce ludowe. Wstęp 10 zł.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej