TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyczny rokNa noworoczne koncerty z muzyką klasyczną zapraszają: Kudowa (30.12), Duszniki (1.01), Polanica (1.01) i Kłodzko (3.01).


Jako pierwsza na Nadzwyczajny Koncert Noworoczny zaprasza Kudowa. Odbędzie się on już 30 grudnia. W Teatrze Zdrojowym wystąpią artyści ze światowych scen – Dominika Zamara (sopran, Polska), Gastone Di Paola (baryton, Włochy) i Mateusz Rożek (fortepian, Polska). Usłyszymy najsłynniejsze arie operowe, operetkowe i pieśni neapolitańskie takich kompozytorów jak Mozart, Bellini, Verdi, Strauss. Początek o godz. 19.30. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Kudowskim Centrum Kultury i Sportu (ul. Główna 43), w punkcie Informacji Turystycznej (ul. Zdrojowa 44) na www.biletyna.pl oraz w dniu koncertu od godz. 16.00 w kasie teatru.


Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach-Zdroju zaprasza do Sali im. Webera (ul. Rynek 10), tradycyjnie 1 stycznia na Koncert Noworoczny z lampką wina. Muzyczne powitanie 2020 r. rozpocznie się o godz. 17.00. Wystąpią Monika Gruszczyńska (sopran) i Łukasz Wroński (tenor), którym akompaniować będzie trio instrumentalne: Katarzyna Neugebauer (fortepian), Radosław Bruliński (skrzypce) i Maciej Kłopocki (wiolonczela). Artyści wykonają szlagiery operetkowe oraz utwory z okresu międzywojennego. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Fundacji. Warto również wpłacać datki dedykowane utworzeniu Muzeum Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich, które powstanie w 2020 r. z okazji 75. edycji festiwalu. W muzeum znajdą się cenne pamiątki związane z najstarszym nieprzerwanie trwającym festiwalem pianistycznym na świecie.


Koncert Noworoczny w polanickim Teatrze Zdrojowym (1.01) w wykonaniu Aleganckiej Kapeli będzie podróżą w czasie. Ten niezwykle utalentowany kwintet przeniesie nas do epoki 20-lecia międzywojennego, gdzie wybrzmią szlagiery z rewii i kabaretów. Romantyczne walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające rumby – najpiękniejsze smaczki muzyczne minionych lat z nutą współczesnego sznytu. Alegancka Kapela to: Justyna Jary (wokal), Grzegorz Rytka (saksofon), Adam Szuraj (bębny), Grzegorz Toporowski (akordeon) i Michał Zuń (kontrabas). Z takim instrumentarium z pewnością będzie wytwornie, stylowo, klimatycznie i elegancko. A nawet alegancko! Początek koncertu o godz. 19.00, wstęp 50 zł.


Pierwszy piątek Nowego Roku kłodzka publiczność spędzi w towarzystwie solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz muzyków Straussowskiego Kwartetu Smyczkowego. Dla podkreślenia uroczystego nastroju artyści kilkakrotnie będą zmieniać garderobę. W programie Gali wiedeńskiej nie zabraknie zwiewnych walców, szybkich polek i energetycznych czardaszy. Publiczność wysłucha fragmentów arii operowych. Pojawią się też kompozycje najpopularniejszej wiedeńskiej rodziny – Straussów. Koncert wzbogacą znane duety i tercety musicalowo-operetkowe. Doskonała zabawa i kieliszek noworocznego szampana gwarantowane. Gala rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej KOK. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w Galerii pARTer (pl. Jagiełły 1).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej