TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Koncertowa KoronaKwiecień w kłodzkiej Restauracji Korona obfitował będzie w koncerty gwiazd. Jamal, Bethel i przede wszystkim Martyna Jakubowicz, to muzyczne propozycje na wiosenne weekendy.


W pierwszą sobotę kwietnia (2.04) fani muzyki reggae będą mieli wiele okazji by dać ponieść się energetycznym rytmom. Tego dnia do Korony zawitają Jamal i Bethel. Początek koncertu o godz. 20.00. Bilet wstępu w przedsprzedaży kosztuje 23 zł, a w dniu koncertu 28 zł.


W ostatni piątek kwietnia (29.04) w Koronie, w ramach Festiwalu Gitariada, wystąpi Martyna Jakubowicz. Początek koncertu o godz. 20.00. Bilety w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 35 zł.


Jamal - grupa pochodząca z Radomia, powstała w 1999 r. z inicjatywy Łukasza Borowieckiego  i Tomka Mioda Mioduszewskiego. Duet swoją przygodę z muzyką rozpoczął od rapu. W 2005 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Rewolucje. Muzyka Jamala łączy w sobie elementy reggae oraz jazzu – stąd w kompozycjach usłyszeć można nie tylko bas, gitarę, klawisze i perkusję, ale także saksofon, puzon, trąbkę i DJ’a zajmującego się gramofonami. Trzy lata temu ukazała się druga płyta Jamala pt. Urban Discotheque. Najbardziej znaną piosenką grupy jest Policeman.


Bethel - zespół powstał we Wrocławiu w 2006 r. z inicjatywy Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo działał pod nazwą Sacrum. Dziś zespół składa się z 7 muzyków. Są to: Grzegorz Wlaźlak (wokal i gitara), Grzegorz Małyga (gitara), Magda Dachowska (bas), Robert Dachowski (perkusja), Marcin Drab (conga, perkusjonalia), Konrad Możdżeń (djembe, darbuka, perkusjonalia) oraz Piotrek Zarówny (trąbka). Twórczość zespołu opiera się na reggae ze wszystkimi jego odmianami. W listopadzie ubiegłego roku ukazała się debiutancka płyta Bethela pt. Muzyka Serc.


Martyna Jakubowicz – wokalistka, gitarzystka i kompozytorka. Działa na pograniczu bluesa, rocka i amerykańskiego folku. Na scenie debiutowała w 1977 r. w warszawskim klubie studenckim Remont. Krótko występowała w Oddziale Zamkniętym i grupie Krzak, a na Rawie Blues w 1982 r. m.in. z Jackiem Skubikowskim. W 1983 r. nagrała swoją pierwszą płytę pt. Maquillage. Z tego właśnie krążka pochodzi najbardziej znany utwór wokalistki W domach z betonu nie ma wolnej miłości. W tym samym roku zaśpiewała na płycie Zbigniewa Hołdysa, a w 1985 r. podczas imprezy Rock dla Pokoju towarzyszyła zespołowi Dżem. W 1995 r. artystka znalazła się na liście 100 najbardziej popularnych polskich kobiet magazynu Pani. Wydała 13 solowych albumów.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej