TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Koncert na Nowy RokFundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju zaprasza na Koncert Noworoczny - tym razem w wykonaniu Katarzyny Stankowskiej.


Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich od kilku lat organizuje koncerty noworoczne. Pierwszego stycznia 2011 roku o godz. 17.00 w Sali im. Jana Webera (Rynek 10) wystąpi Katarzyna Stankowska z zespołem.
Artystka należy do ścisłej czołówki polskiego jazzu. Urodziła się we Wrocławiu, a przygodę z improwizacją i jazzem rozpoczęła jeszcze w czasach liceum. Obecnie studiuje na ostatnim roku fortepianu jazzowego na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej, występując także jako pianistka jazzowa. Jest laureatką I nagrody Konkursu Wokalistów Jazzowych Zamość 2001, nagrody indywidualnej Festiwalu Jazz nad Odrą 2000. Reprezentowała Dolny ląsk podczas wystawy EXPO 2000 w Hanowerze. O jej rosnącej popularności świadczą wysokie pozycje w corocznych rankingach magazynu Jazz Forum. W swoim śpiewie wykorzystuje technikę scatu, a głos traktuje w sposób instrumentalny, prezentując jednocześnie niesłychany zmysł harmoniczny i zdolności improwizatorskie. Szczególnie dobrze czuje się we własnych opracowaniach standardów jazzowych. W swoim dorobku ma m.in. płytę z utworami Władysława Szpilmana w jazzowych aranżacjach.


W Dusznikach Katarzynie Stankowskiej towarzyszyć będzie zespół w składzie Łukasz Perek (fortepian), Jakub Olejnik (kontrabas) i Przemysław Jarosz (perkusja). Po koncercie organizatorzy zapraszają na lampkę wina i słodki poczęstunek. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w siedzibie Fundacji. Szczegóły pod numerem tel. 74 8669280 lub adresem e-mail: chopin@festival.pl.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej