TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kłodzkie EmausJuż po raz piąty, w Poniedziałek Wielkanocny (6.04) siostry Klaryski z Kłodzka zapraszają na muzyczne spotkanie i wspólne mazurkowanie.


Kłodzkie Emaus to niepowtarzalna okazja do świętowania w gościnnych progach kościoła pw. św. Jerzego i św. Wojciecha (ul. Łukasińskiego 34), który pod swoją opieką ma zgromadzenie sióstr Klarysek. Nazwa kłodzkiego święta pochodzi od izraelskiej wioski Emaus - to właśnie podczas wyprawy do Emaus uczniowie spotkali Jezusa tuż po jego zmartwychwstaniu. Dziś Emaus to również nazwa zwyczaju ludowego urządzanego w Poniedziałek Wielkanocny w niektórych miejscowościach Polski, Czech i Słowacji. Najpopularniejszy polski Emaus odbywa się co roku przy krakowskim klasztorze Norbertanek. Kłodzkie święto to przede wszystkim uroczysty koncert oraz wspólna degustacja przepysznych mazurków. W programie koncertu znalazły się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł. Tego dnia wystąpią kameralny zespół Cantate Domino oraz skrzypaczka Katarzyna Tracz. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00, a zaraz po nim nastąpi degustacja ciast. Wstęp wolny, mile widziane świąteczne mazurki.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej