TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesień z teatremW październiku (13.10) warszawski Teatr Palladium zaprasza do Kłodzka na spektakl pełen muzyki i dobrego humoru. W Klimakterium 2 wystąpią najzabawniejsze gwiazdy polskiej sceny teatralnej. W ramach projektu Teatr Polska Kłodzko poleca spektakl Gniazdo (18.10) w reż. A. Mielcarek. Na scenie pojawią się m.in. Maciej Hązła, Karol Kadłubiec i Sebastian Perdek.


Krycha, Zosia, Pamela i Malina to cztery pełne energii, dojrzałe panie, w których życiu pojawiło się złowieszczo brzmiące klimakterium. W pierwszej części spektaklu kobiety próbują zaakceptować pojawiające się zmiany, jednak przede wszystkim chcą pozostać sobą. Tekst do spektaklu napisała Elżbieta Jodłowska, a inspiracją była przezabawna komedia muzyczna, którą pisarka obejrzała w Los Angeles. Niezwykła popularność przedstawienia nakłoniła autorkę do napisania dalszych losów głównych bohaterek. Druga część pt. Klimakterium 2 czyli menopauzy szał, to przezabawna kontynuacja perypetii walecznych dam. Podobnie jak pierwsza stano wi swoiste lekarstwo na problemy
związane z wiekiem. Znane z pierwszej części sztuki bohaterki w uroczy sposób pokazują publiczności jak radzić sobie z przeciwnościami losu. Na scenie pojawiają się też nowe, równie zabawne postaci. Ta swoista terapia śmiechem skutecznie dystansuje publiczność do problemów i lęków, które towarzyszą codzienności.
Przedstawienie odbędzie się w piątek (13.10, start godz. 18.00) w sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji (pl. Jagiełły 1). Bilety w cenie 80 (balkon) i 90 zł (parter) do nabycia w Galerii Sztuki pARTer KCKSiR.
W spektaklu występują zamiennie m.in. Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Anna Korcz, Joanna Jeżewska, Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Anna Wojton, Ewa Złotowska.


Każdy z nas zna opowieści o trzech dzielnych braciach - Lechu, Czechu i Rusie, okrutnym królu Popielu, szlachetnej Wandzie, czy orle białym. Baśnie i legendy o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach poznajemy już jako dzieci. Jednak tym razem artyści Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie proponują widzowi aby zajrzał za kulisy legendy, odczytanej trochę inaczej: zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie przez autorkę scenariusza Marię Wojtyszko. Artystka jest autorką scenariuszy telewizyjnych i filmowych oraz tekstów dla teatru, jest też członkiem Pracowni Filmowej założonej przy Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej A. Wajdy.
Wojtyszko to laureatka 21. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
W spektaklu wystąpią: Paweł Dobek, Karol Kadłubiec, Maciej Hązła, Sebastian Perdek, Wojciech Kalinowski, Martyna Rozwadowska.
Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u (pl. Jagiełły 1). Bilety w przedsprzedaży, w cenie 20 zł (30 zł w dniu koncertu) do nabycia w Galerii Sztuki pARTer. W listopadzie odbędą się kolejne dwie kłodzkie odsłony projektu Teatr Polska.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej