TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Klezmerki koncertJeszcze przed świętami (13.12) Kudowa zaprasza na koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu Klezmorim Trio.


Artyści Klezmorim Trio za pomocą muzyki i słowa przenoszą słuchaczy w niezwykły świat przedwojennych żydowskich miasteczek, opowiadając historię o tradycji, codziennym życiu i o tym, co utracone. W roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, warto zaproponować słuchaczom muzyczną podróż do miejsca, które historycy nazywają dziś Wielką Nieobecnością. Tego zadania podejmie się w Kudowie Klezmorim Trio. Publiczność usłyszy znane żydowskie, tradycyjne melodie i piosenki, m.in.: Hava Nagila, Sztejtele Beltz, Rebeka, Szalom Alejchem, Baj Mir. Zespół tworzą muzycy, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli. Podczas koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidisz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy. Grupę tworzą: Karolina Stasiowska (altówka i śpiew), Marcin Wiercioch (akordeon), Piotr Południak (kontrabas). Wszyscy muzycy od lat związani są z krakowskim Klezmer Hois (Jidisz: Dom Klezmera). Koncertują tam regularnie, a ich recitale zawsze przyjmowane są entuzjastycznie. Występowali w Europie, USA, Azji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Współpracowali z artystami takimi jak Nigel Kennedy, Krzesimir Dębski, Krzysztof Penderecki, Marek Piekarczyk, Aldo Joshua, Irena Urbańska, Leopold Kozłowski. W Kudowie wystąpią w Teatrze Zdrojowym o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w KCKiS (ul. Główna 43), Informacji Turystycznej (ul. Zdrojowa 44), na stronie www.biletyna.pl oraz w kasie Teatru w dniu koncertu od godz. 16.00.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej