TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Klarnetem i humoremW listopadzie Polanica stawia na dobry humor i muzykę klezmerską. Atrakcją miesiąca będą występ Kabaretu Hrabi (8.11) oraz koncert zespołu Di Galitzyaner Klezmorim (18.11).


W piątek 8 listopadao godz. 20.00 sceną polanickiego Teatru Zdrojowego zawładnie humor najwyższych lotów, o który zadba Kabaret Hrabi. Grupa powstała w 2002 roku z inicjatywy Joanny Kołaczkowskiej i Dariusza Kamysa, członków rozwiązanego kabaretu Potem. Do duetu dołączyli pianista Łukasz Pietsch i Krzysztof Szubzda, którego w 2003 r. zastąpił Tomasz Majer. Artyści stworzyli do tej pory 10 programów. Szybko zyskali przychylność publiczności oraz jurorów, którzy na 7. Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej przyznali im I miejsce. W Polanicy kabaret pojawi się z programem Cojest śmieszne? Wstęp 40 zł.


W drugiej połowie miesiąca Polanica zaprasza na koncert krakowskiego zespołu Di Galitzyaner Klezmorim w ramach Dolnośląskich Koncertów Hawdalowych (18.11). Zespół nawiązuje do muzyki klezmerskiej, nadając jej jednak osobisty charakter (mieszanka melancholijnej melodyki z pełną barw i emocji żywiołowością). Skład zespołu: Mariola Śpiewak (klarnet), Grzegorz Śpiewak (akordeon) i Rafał Seweryniak (kontrabas). Koncert odbędzie się o godz.19.00 w Teatrze Zdrojowym. Wstęp 20 zł.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej