TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kazik w KudowieJedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, 12 kwietnia wystąpi w Kudowie. Na scenie m.in. Kazik Staszewski.


Kwartet ProForma wykonuje przede wszystkim własne kompozycje, jednak ma w swoim repertuarze także opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkie piosenki Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory G. Brassensa (w tłumaczeniach W. Młynarskiego) oraz N. Cave`a i T. Waitsa, w tłumaczeniach P. Lembicza (gitarzysty i wokalisty zespołu).
Cechą charakterystyczną kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne oraz perkusja.
W 2012 roku kwartet zaprosił do współpracy Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult. Muzycy wspólnie wykonali piosenki autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Stanisława Staszewskiego w połączeniu z utworami jego syna Kazika. W rezultacie powstał projekt Kazik & Kwartet ProForma.
Koncert w Kudowie rozpocznie się o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym (ul. Moniuszki 2). Bilety w cenie 50 zł do nabycia w punkcie informacji turystycznej (ul. Zdrojowa 44).


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej