TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Karnawał na stokuZima! Stoki na Czarnej Górze i w Zieleńcu wabią miłośników nart i snowboardu nie tylko śniegiem, ale również wieloma atrakcjami. Największą z nich będzie impreza AlleZima!, która zawita pod Czarną Górę i do Stronia w ostatni weekend stycznia. Warto spędzić karnawał na stoku.

AlleZima! to sezonowy road-show, organizowany wspólnie przez portal Allegro i stację TVN. Odwiedza on najciekawsze kurorty narciarskie Polski. W tym roku na szlaku AlleZimy! znalazło się Stronie z Czarną Górą. Bywalcy najfajniejszych stoków zjawią się tam w ostatni weekend stycznia (22-24.01).

Scenariusz poszczególnych dni imprezy będzie zbliżony. Od 9.00 do 17.00 Sienna zmieni się w Zimowe Miasteczko ze sceną, na której nieustannie prowadzone będą liczne konkursy i zabawy sprawnościowe. Dzień na stoku należy rozpocząć od rozgrzewki, a ta wraz ze Skiaerobikiem wystartuje na scenie o godz. 9.30. W piątek i niedzielę (22 i 24.01) można będzie wystartować w zawodach w slalomie (zapisy od godz. 9.00 w recepcji Zimowego Miasteczka, start o godz. 9.30). Dla mniej wprawnych narciarzy od godz. 10.00 przygotowano szereg konkursów. Do wygrania m.in. lekcje z instruktorami narciarstwa i snowboardu, przejażdżki skuterami śnieżnymi oraz zimowy sprzęt sportowy. Od godz. 14.00 na scenie znów pojawią się specjaliści od rozgrzewki, a w piątek i niedzielę od godz. 15.00 można będzie raz jeszcze spróbować swych sił w zawodach slalomowych (zapisy od godz. 14.30).

Ważnym elementem imprezy Alle-Zima! są zawody narciarskie i snowboardowe dla użytkowników portalu Allegro (23.01, od godz. 10.00 do 12.00). Ich zwycięzcy awansują do finałowych zawodów w Białce Tatrzańskiej (19-21.02). Szczegóły na stronie www.allegro.pl (Forum Sport i Turystyka).

Klubowy namiot AlleZimy! ustawiony zostanie w Stroniu Śl. Tam odbywały się będą najgorętsze zimowe imprezy na Ziemi Kłodzkiej. Będą m.in. pokazy tańca w wykonaniu uczestników programu You Can Dance, koncerty i spotkania z gwiazdami TVN-u. Do godz. 20.00 namiot posłuży jako kawiarnia.

Także Zieleniec oferuje szereg doskonałych imprez. Pierwsza z nich wystartuje już 2 stycznia. Będzie to inauguracyjny konkurs w ramach Pucharu Zieleńca. Zawody odbędą się na stoku Winterpol przy nowoczesnej 6-osobowej kolei krzesełkowej. Rozegrana zostanie konkurencja slalomu giganta przy sztucznym świetle. Zawodnicy będą musieli zaliczyć dwa przejazdy. Szczegółowe informacje na temat imprezy znaleźć można na stronie www.zieleniec.pl.

Wszyscy, którzy znajdą się w Zieleńcu w dniach 19-21 stycznia będą mieli okazję wziąć udział w odjechanej imprezie Rossignol Demo Tour (cykliczny event, organizowany przez Rossignol Worldwide w najbardziej prestiżowych ośrodkach narciarskich w Europie - od 5 lat odbywa się także w Polsce). Oprócz testów najnowszego sprzętu narciarskiego i snowboardowego w Zieleńcu czekały będą na gości również inne atrakcje. Można będzie zapoznać się z nowinkami technologicznymi Citroena Berlingo XTR, dobrać bagażnik dachowy Thule i uzupełnić potrzebne na stoku kalorie w namiocie Nutelli. Ponadto eksperci z Rossignola pomogą nam w dobraniu odpowiednich nart lub deski. Oprócz tego na wszystkich czekały będą konkursy z nagrodami, które poprowadzą DJ’e z Radia Zet i Planeta FM. Szczegółowe informacje na stronach: www.rossignol.com/demotour i www.skionline.pl.

Pod koniec miesiąca (24.01) w Zieleńcu rozegrane zostaną Zawody Regionalne Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Choć w szranki staną głównie profesjonaliści, śmiałkowie bez licencji będą również mile widziani. Szczegółowe informacje na stronie www.le-ski.pl

Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej