TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Klasyczny majW maju organizatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego zapraszają na trzy koncerty. Recital Magdaleny Blum i Magdaleny Kulig w Budziszowie Wielkim (11.05), występ kwartetu Piotra Damasiewicza w Jaszkowej Dolnej (18.05) i Litanie ostrobramskie St. Moniuszki w Bardzie (25.05).


W drugą niedzielę maja (11.05) DFM zaprasza do kościoła pw. Dobrego Pasterza w Budziszowie Wielkim pod Wrocławiem na recital Magdaleny Blum (fortepian) i Magdaleny Kulig (mezzospran). Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. W programie liryka wokalna i solowe utwory fortepianowe.


Tydzień później (18.05) organizatorzy zapraszają do Jaszkowej Dolnej koło Kłodzka. W kościele pw. Jana Chrzciciela o godz. 19.00 rozpocznie się koncert kwartetu Piotra Damasiewicza, laureata wielu prestiżowych nagród muzycznych (m.in. Fryderyka 2013). Niedzielny występ będzie zarazem promocją świeżo wydanej płyty pt. Mnemotaksja. W koncercie wystąpią: Piotr Damasiewicz (trąbka), Gerard Lebik (saksofon tenorowy, klarnet kontraltowy), Zbigniew Kozera (kontrabas), Wojciech Romanowski (perkusja).


Na ostatni z majowych koncertów (25.05) DMF zaprasza do Bazyliki Nawiedzenia NMP w Bardzie. Występ rozpocznie się o godz. 19.00. W programie Litanie ostrobramskie – kompozycje St. Moniuszki na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę. Do udziału w tym projekcie zaproszono Chór i Orkiestrę Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. W koncercie weźmie udział czterech solistów: Anna Jeruć-Kopeć (sporan), Magdalena Kulig (alt), Alex Tsilogiannis (tenor), Makarij Pihura (bas) oraz blisko 80 członków Śląska.


 


Dolnośląski Festiwal Muzyczny


Jest to wydarzenie cykliczne, którego koncerty odbywają się przez niemal cały rok kalendarzowy. W programie festiwalu znajdują się zarówno koncerty muzyki klasycznej jak i jazzowej - swój repertuar prezentują uznani artyści oraz młodzi ambitni i zdolni muzycy. Dyrektorem festiwalu jest Magdalena Kulig, o część artystyczną wydarzenia troszczy się Magdalena Blum.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej