TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Z muzyką i humoremWystęp Kabaretu Skeczów Męczących (6.02) oraz Walentynkowa gala w wykonaniu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonotrio Ensemble (15.02), to najważniejsze wydarzenia kulturalne lutego w Polanicy.


Pod kontrowersyjną nazwą Kabaret Skeczów Męczących kryje się jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów znany również jako KSM. Z roku na rok sami podnoszą sobie poprzeczkę, przygotowując coraz bardziej dojrzałe programy. Robią to już od 12 lat, a o tym, że robią to dobrze świadczy fakt, iż emitowane w styczniu 2013 roku 10-lecie Kabaretu Skeczów Męczących obejrzało w telewizji Polsat ponad 4 miliony widzów. Podbili serca Polaków charakterystycznymi postaciami, skeczami zaangażowanymi społecznie i politycznie, luzem scenicznym i umiejętnością rozbawienia każdej publiczności. Poza największymi festiwalami kabaretowymi, które trudno sobie wyobrazić bez udziału KSM, pokazują się szerokiej publiczności współprowadząc wydarzenia muzyczne: Sabat Czarownic 2013, Top Trendy 2014; jak i kabaretowe: Polska Noc Kabaretowa. Pochodzącą z Kielc grupę tworzą Karol Golonka (Golon), Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz (Łajza), Michał Tercz (Michu). Twórczość KSM nieraz doceniona została na kabaretowych festiwalach, jak PaKa czy Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. Najpopularniejsze skecze to m.in. MOPS, Strajk, Szatan, Jacek Krzynówek czy Denatan. W polanickim Teatrze Zdrojowym wystąpią z programem L!VE. Pojawi się w nim plejada przezabawnych postaci, wykreowanych przez KSM. Publiczność pozna szaloną katechetkę Jadwigę, która m.in. przeprowadzi niezapomnianą lekcję przedmałżeńską oraz odwiedzi progi zakładu psychiatrycznego, gdzie urodziła się kolejna opowieść Wiesława Adamczyka o dzisiejszej Polsce. Początek o godz. 20.00. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w Teatrze Zdrojowym.


Opera in Love, czyli Walentynkowa Gala Operowo-Operetkowa, to propozycja dla zakochanych (15.02). Tematem koncertu będzie miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez kompozytorów operowych, m.in. Mozarta, Verdiego, Pucciniego, Moniuszki, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Gershwina. Nie zabraknie także porywających kompozycji z repertuaru neapolitańskiego, nastrojowego Duetu Kwiatów, żartobliwej Arii Lalki z opowieści Hoffmanna, uwodzicielskiej Carmen i wielu innych. Całość oprawiona zostanie narracją aktorki Martyny Witowskiej. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety wstępu w cenie 35 zł (30 zł w przedsprzedaży) do nabycia w Teatrze Zdrojowym.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej