TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
O Polakach na wesołoW sobotę (13.02) Kłodzko zaprasza na pełen wysmakowanych żartów występ Kabaretu Moralnego Niepokoju. Program Jerzyk dzisiaj nie pije rozbawi publiczność do łez.


Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1993 r. na Uniwersytecie Warszawskim pod nazwą Klub Poszukiwaczy Prawdy i Piękna. Komicy zyskali popularność za sprawą świetnych tekstów Roberta Górskiego oraz częstych występów w telewizji. W latach 2003-2006, TVP2 emitowało autorski program kabaretu pod nazwą Tygodnik Moralnego Niepokoju, w którym prezentowane były premierowe skecze grupy. Teksty kabareciarzy nie stronią od polityki, dotyczą także spraw społecznych i absurdów naszej codzienności. Artyści są corocznie gospodarzami Kabaretowej Nocy Listopadowej. KMN jest najbardziej płodną grupą w historii kabaretów, a to za sprawą Roberta Górskiego, który teksty wymyśla niemal na zawołanie. Choć artyści pojawiają się w telewizji bardzo często, czasem jednocześnie na kilku kanałach, ich skecze rzadko się powielają. Gdyby dziś połączono wszystkie teksty Roberta Górskiego w jeden, to mógłby trzykrotnie okrążyć Ziemię. Występy grupy obfitują nie tylko w przezabawne skecze, ale i w świetne aranżacje muzyczne tworzone przez Bartka Krauza i Tomasza Pfeiffera.
Obecnie do zespołu komików należą: Robert Górski (autor tekstów), Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski, Rafał Zbieć oraz Magdalena Strużyńska-Brauer (aktorka znana z takich seriali jak Złotopolscy czy Przyjaciółki). Dawniej grupę współtworzyła także Katarzyna Pakosińska, artystka stała się tak popularna, że dziś jej śmiech rozpoznaje cała Polska.


Program Jerzyk dzisiaj nie pije to zbiór skeczy i piosenek, które tworzą panoramę dzisiejszej Polski i jej mieszkańców. Artyści zaprezentują w Kłodzku inteligentne, przewrotne i śmieszne rozmowy Polaków czyli skecze Palenie, Odrabianie lekcji i tytułowy Jerzyk dzisiaj nie pije. Występ rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u (pl. Jagiełły 1). Bilety w cenie 60 zł (45 zł – balkon) do nabycia w kasie Galerii Sztuki pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej