TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Baśniowy baletW grudniu (7.12) Kłodzko zaprasza na balet Piotra Czajkowskiego pt. Jezioro łabędzie w wykonaniu
artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu.


Prapremiera czteroaktowego baletu autorstwa Piotra Czajkowskiego odbyła się w moskiewskim Teatrze Balszoj 4.03.1877 r. Była kompletną klapą. Przez kilkanaście lat baletem nie interesowały się inne teatry. Sukces odniosła dopiero premiera petersburska spektaklu, do której przerobiono m.in. libretto i choreografię. Spektakl w nowej odsłonie dziś traktowany jest jako wzorcowy. Polska premiera baletu odbyła się 30.12.1900 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Balet Jezioro łabędzie powstał na motywach baśni niemieckiej - przepełnionej tajemnicą i magią. To historia wielkiej miłości i walki dobra ze złem. Czarny łabędź symbolizuje pokusę, biały prawdziwą miłość. Ten klasyczny balet święci dziś sukcesy na całym świecie, a co ciekawe, ma różne zakończenia. Bywa, że wygrywa w nim prawdziwa miłość. Jednak zdarza się, że kochankowie zostają rozdzieleni przez śmierć.
W grudniu kłodzka publiczność będzie miała okazję zobaczyć ten najsłynniejszy spektakl baletowy. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej KOK (pl. Jagiełły 1). Bilety w cenie 80 zł – parter (ulgowy 40 zł) oraz 70 zł – balkon (ulgowy 35 zł) do nabycia w Galerii pARTer.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej