TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesień w PolanicyListopad w Polanicy upłynie pod znakiem Międzynarodowego Festiwalu Poeci bez granic. W ostatni piątek miesiąca (26.11) kurort zaprasza na koncert Gangu Olsena.


Celem festiwalu jest kształtowanie estetycznej i etycznej świadomości człowieka oraz podnoszenie poziomu kultury społeczeństwa. Poeci od 18 do 21 listopada będą prezentować swoją twórczość, wymieniać się poglądami, uczestniczyć w dyskusjach. W c zasie festiwalu odbędzie się też promocja książki pt. Nad rzeką słów autorstwa polanickich poetów. Zaprezentowany zostanie także poetycki almanach uczestników wydarzenia. Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 19 listopada o godz.10.30 w kinie Światowid.


W ostatni piątek listopada (26.11) w ramach cyklu Alternatywa na piątek w polanickim Colombina Club (ul. Zdrojowa 18) wystąpi zespół Gang Olsena. Rhythmandbluesowy zespół powstał w 1988 roku w Rudzie Śląskiej. Muzycy zafascynowani twórczością Blues Brothers, Jamesa Browna i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i r&b szybko określili swój styl i wypracowali własny wizerunek sceniczny. Oficjalnie band zadebiutował podczas Młodzieżowych Spotkań Muzycznych w Chojnowie, wygrywając przy okazji przegląd. Rok później (1989) Gang Olsena wygrał eliminacje do Rawy Blues, a w 1990 roku otrzymał wyróżnienie w Jarocinie. Zespół szybko zjednał sobie rzeszę fanów. Pełne energii koncerty w bigbandowym składzie (od 8 do 13 muzyków) wywierały na publiczności duże wrażenie. Jako jeden z nielicznych zespołów Gang Olsena zapraszany jest co roku przez Jurka Owsiaka na Przystanek Woodstock. Występuje również w najbardziej znaczących imprezach bluesowych w całej Polsce (m.in. Olsztyńskie Noce Bluesowe, festiwale w Brodnicy, Bolesławcu). Zespół w 2001 roku skomponował specjalny utwór na rozpoczęcie Przystanku Woodstock, a także do pierwszego polskiego westernu pt. Eukaliptus. Gangsterzy współpracowali z takimi muzykami, jak Karin Stanek, czy Krzysztof Krawczyk. W swoim dorobku artystycznym mogą pochwalić się pięcioma albumami. Najpopularniejsze ich piosenki, to Białe Myszy Dzikie Koty, Martwe Neony Mojego Miasta, czy Czuła jest noc. Zespół tworzą Bogdan Simiński (gitara), Janusz Frychel (bas), Jacek Kafka (klawisze), Michał Kresimon (saksofon), Jakub Moroń (puzon), Klaudiusz Kłosek (trąbka), Grzegorz Krzykawski (perkusja) i Renata Wołkiewicz (wokal). Koncert Gangu Olsena w Polanicy rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp 15 zł w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertu.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej