TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesień w KoroniePaździernik w kłodzkiej Restauracji Korona będzie bardzo rozrywkowy. Kilka szalonych imprez do białego rana, ale przede wszystkim koncert Sidneya Polaka nie pozwolą nudzić się w jesienne wieczory.


Wydarzeniem miesiąca w Koronie będzie koncert Sidneya Polaka – muzyka, kompozytora, autora tekstów. Sidney Polak, a właściwie Jarosław Marek Polak, urodził się w 1972 roku w Warszawie. Pierwszym zespołem, w którym występował była Cytadela, z którą grał przez 6 lat (od 1988 roku). W 1990 roku został perkusistą reaktywowanego T.Love. Cztery lata później wraz z Maćkiem Majchrzakiem założyli zespół Incrowd, w którym grał do 1998 roku. Cztery lata później artysta rozpoczął karierę solową.


W 2004 roku Sidney Polak wydał płytę stanowiącą mieszankę reggae, hip-hopu i folku. Album otrzymał sześć nominacji do Fryderyka, zdobywając trzy prestiżowe statuetki. Rok temu ukazała się druga płyta muzyka pt. Cyfrowy styl życia.


Pseudonim artystyczny Jarosława Polaka wymyślił Muniek Staszczyk, żartując podczas jednego z koncertów przy prezentacji składu, że na perkusji gra Sydney Pollack (amerykański aktor, reżyser i producent filmowy).


W Koronie Sidney Polak wystąpi 15 października o godz. 20.30. Bilet wstępu w cenie 25 zł (w dniu koncertu 28 zł) do nabycia w Restauracji Korona (Kłodzko, ul. Noworudzka 1).


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej