TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyczny lipiecPolanica zaprasza w lipcu na szereg koncertów w wykonaniu znanych artystów. Najwięcej dziać się będzie na scence przed Villą Polanica.


Gościnna Villa Polanica (ul. Matuszewskiego) zaprasza przez cały miesiąc na liczne koncerty. W weekend 7-8.07 na scence przed pensjonatem wystąpi Artur Gotz. Urodzony w Krakowie wokalista i aktor występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie. Jest aktorem scen Warszawy (Teatr 6 Piętro Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka). Tydzień później (14-15.07) w Villi zobaczymy duet Karolina Filec (śpiew) i Jarosław Hank (fortepian). Karolina jest laureatką licznych festiwali piosenki artystycznej. Najbliższa jej sercu jest poezja śpiewana, jednak lubi ją łączyć z jazzem. Jarek to pianista jazzowy, aranżer, pedagog, kompozytor. Akompaniator wielu znakomitych wokalistów, w tym laureatów Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Artystycznej.
Muzyczną bombonierką będzie koncert Basi Stępniak-Wilk (21-22.07), autorki i wykonawczyni przebojów, które gościły na najwyższych miejscach list przebojów m.in. radiowej Trójki. Spotkanie z Basią Stępniak-Wilk i jej twórczością to szansa na uśmiech, odpoczynek i obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie.
Ostatni muzyczny akcent miesiąca na scence przed Villą Polanica należał będzie do Marka Gałązki (28-29.07). To urodzony w Szczecinie artysta, animator i menedżer kultury. Po studiach na Uniwersytecie Wrocławskim znalazł się w Olecku, gdzie założył Grupę Balladową Po drodze (1980-2000), z którą otrzymał Główną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na Festiwalu Śpiewajmy poezję (Olsztyn’81). Był twórcą off-owych grup teatralnych i reżyserem spektakli. Przez wiele lat sprawował funkcję dyrektora festiwalu Przystanek Olecko, którego był współpomysłodawcą. Był autorem Europejskich Spotkań Bardów – Sopot Bards Meeting 2008 w Operze Leśnej. W latach 2011 – 2015, jako z-ca dyrektora, brał udział w budowie i organizacji Suwalskiego Ośrodka Kultury – najnowocześniejszego domu kultury w Polsce.
Wszystkie koncerty na scenie Villi Polanica rozpoczynać się będą o godz. 20.00. Wstęp wolny.


Sobotę (29.07) w polanickim kurorcie urozmaici jeszcze jedno muzyczne wydarzenie – koncert Janka Samołyka - kompozytora, gitarzysty i autora tekstów, kojarzonego ze sceną alternatywną. W 2009 r. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu, potem został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał trzy płyty, a single Codziennie, Problem z wiernością, Piosenka o pointach, Złe czasy i Na prezent gościły na liście przebojów Trójki. Koncert odbędzie się w muszli w parku zdrojowym o godz. 19.00. Wstęp wolny.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej