TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Iwan i MiedzylesieŚwięto Międzylesia potrwa od 2 do 6 czerwca. Gwiazdą imprezy będzie Iwan Komarenko.

Dni Międzylesia zainauguruje Lekkoatletyczny Trójbój Przyjaźni Przygranicznej (2.06), jednak największe atrakcje czekają na odwiedzających miasto w piątek i sobotę. Czwartego czerwca, o godz. 19.00 na miejskim polu biwakowym wystąpią zespoły Blackband i Fischer, a tuż po nich rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami. W sobotni poranek miasto zaprasza do zamku na giełdę staroci oraz zwiedzanie obiektu śladami jego dawnych mieszkańców. Będzie też turniej piłki siatkowej, zawody wędkarskie i rowerowe Uphill Cup 2010 (początek godz. 11.00). O godz. 15.00 rozpocznie się festiwal kulinarny VI Grillowanie pod Trójmorskim Wierchem. Całonocną dyskotekę na polu biwakowym rozświetli kaskada sztucznych ogni. W niedzielę o godzinie 16.00 w Międzylesiu wystąpi Iwan Komarenko. Szczegóły na stronie www.mgok.eu lub pod nr tel. 74 8126343.

Iwan Komarenko. Artysta wychował się na Syberii. W wieku 17 lat przeniósł się do Irkucka na wydział piosenki estradowej. Później wyjechał do Moskwy w poszukiwaniu lepszego życia. Polskę odwiedził podczas pielgrzymki Jana Pawła II. Kraj tak go zachwycił, że postanowił tu zostać. Mieszkał w podwarszawskich Laskach, gdzie opiekował się niewidomymi. Przez rok uczęszczał do szkoły języka polskiego dla cudzoziemców we Wrocławiu, potem podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Filologii Języka Polskiego. Na piątym roku powrócił do swojej pasji - śpiewania. Był liderem grupy Ivan i Delfin, która wylansowała przebój Jej czarne oczy. W maju tego roku wraz z Pauliną Sykut artysta wygrał finał I edycji show Polsatu - Tylko nas dwoje.

Ewa Chalecka


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej