TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
IV Regionalny Rajd o KropelceIV Regionalny Rajd o Kropelce


To będzie wyjątkowa edycja. Edycja, w której kilka bardzo istotnych zmian. Zmienia się termin, długość trasy, liczba samorządów – patronów honorowych i organizator. Nie zmienia się: DOBRA ZABAWA!!! I dyrektor Rajdu. Czekamy na zgłoszenia! Rekrutacja już ruszyła!


Tegoroczna edycja odbędzie się nie na zakończenie, ale na otwarcie wakacji, czyli 21 czerwca 2014 roku - tak, jak oczekiwali od nas uczestnicy!!! Organizatorem imprezy jest firma DASE Financial Group SA z nieustającym w dbanie o detale dyrektorem - Robertem Jagłą.


W tym roku przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla publiczności na świdnickim Rynku - możliwość skorzystania z elementów bezpiecznej jazdy. Będzie również symulator zderzeń zapewniony przez Wrocławski Ośrodek Ruchu Drogowego. To wszystko od godziny 9.00 na świdnickim Rynku. Właśnie wtedy wyruszy w trasę pierwsza drużyna.


Idea


Głównym założeniem Regionalnego Rajdu o Kropelce jest promowanie ekologicznej, bezpiecznej jazdy po atrakcyjnych turystycznie miejscach naszego regionu. Załogi w trakcie kilkugodzinnego rajdu prowadzeni są po drogach kilku samorządów (patronów honorowych) i w trakcie rozwiązują zagadki dotyczące poszczególnych miejsc.


Zasady


Uczestnicy muszą w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną przez nas trasę, zużywając przy tym jak najmniej paliwa. Na starcie tankują „pod korek” za swoje pieniądze, na mecie organizator za „jego” zwraca wykorzystane podczas zabawy paliwo – znów tankując „pod korek”.


Trasa


O tym, gdzie mają jechać, informuje ich specjalna Książka Drogowa, w której szczegółowo pytamy o detale przejeżdżanego regionu. W tym roku trasa przebiegać będzie po terytorium 8 patronów honorowych, którymi są: powiat świdnicki, Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, Gmina Wiejska Świdnica, miasto Dzierżoniów, Polanica Zdrój, Szczawno Zdrój, Bardo i Stronie Śląskie. - Zakładamy, że w tym roku uczestnicy w ciągu około 6 godzin będą pokonywali odcinek ok. 250 km! To będzie wyjątkowa edycja, przełomowa. Na trasie będą mieli do wykonania ciekawe zadania i przede wszystkim być może odkryją zabytki, atrakcje, o których do tej pory nie wiedzieli. Zapraszamy do udziału w Rajdzie całe rodziny. Warto przypomnieć, że ubiegłoroczną edycję wygrała para z Bielawy, która właśnie wybrała się w trasę ze swoim kilkuletnim synem. To dowód na to, że wszystkim uczestnikom zależy na towarzyskiej imprezie, a nie na agresywnej pogoni. Dlatego właśnie Rajd o Kropelce to impreza dla wszystkich – zaprasza Robert Jagła, dyrektor IV Regionalnego Rajdu o Kropelce.


Nagrody


W tym roku główna nagroda to Lot Balonem ufundowana przez Balloon Club Świdnica oraz Kurs Bezpiecznej Jazdy ufundowany przez Szkołę Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.


Zgłoszenia


Zgłoszenia oraz regulamin dostępne są na stronie Rajdu: www.dase.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej