TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Święto PolanicyW długi czerwcowy weekend (3-7.06) kurort zaprasza na Polanickie Retrospekcje. Wśród gwiazd: Irena Santor oraz Formacja Chatelet.


W uzdrowisku wesoło zrobi się już 3 czerwca. O godz. 11.00 przez miasto przewędruje kolorowy pochód pt. Osadnicy w Puszczykowie (Puszczyków to pierwsza powojenna nazwa Polanicy - przyp. red.). W południe w siedzibie Towarzystwa Miłośników Polanicy (Zdrojowa 13) odbędzie się wernisaż wystawy Z biegiem dni, z biegiem lat, a o godz. 13.00 w parku wmurowana zostanie kapsuła czasu.


Kulturalna część drugiego dnia Polanickich Retrospekcji (4.06) rozpocznie się koncertem chóru Bel Canto (godz. 15.00, muszla koncertowa). O godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym zaśpiewa dawna mieszkanka kurortu - Irena Santor (bilety w cenie 35 zł).


W piątek (5.06) od godz. 11.00 w parku zagości Miasteczko Zdrowia. Będą atrakcje sportowe, bezpłatne badania i konsultacje medyczne oraz ciekawe wykłady. O godz. 15.30 w bibliotece odbędzie się wernisaż wystawy pt. Polanickie metamorfozy, ukazującej, jak miasto zmieniało się z biegiem lat, godzinę później (16.30) w Parku Szachowym otwarty zostanie Polanicki przewodnik historyczny, a o godz. 17.00 w Teatrze Zdrojowym wystawa Kurtheater Bad Altheide - Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej Polanica-Zdrój 1925-2015. Wieczór w muszli koncertowej należał będzie do Formacji Chatelet, która pojawi się na scenie o godz. 20.00. Po występie kabareciarzy rozpocznie się dancing pod gwiazdami.


Sobota (6.06) rozpocznie się turniejem szachowym VIP o puchar burmistrza (Kawiarnia Szachowa, godz. 10.00), a o godz. 11.00 w parku zdrojowym odbędzie się koncert Śniadanie na trawie. W południe ruszą działania teatralne w plenerze, koncerty małych form muzycznych w różnych częściach parku, happeningi, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży, warsztaty teatralne (14.00) oraz widowisko plenerowe Rowerowe Retro Impresje (16.00). O godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym, w ramach obchodów 90-lecia tej instytucji, w koncercie pt. Ćwikła mi to zagra... wystąpi Marta Bizoń. O godz. 22.00 w parku rozpocznie się Laser Show.


Ostatni dzień Polanickich Retrospekcji (7.06) rozpocznie się o godz. 10.00 od turnieju szachowego o puchar przewodniczącego rady miejskiej (Kawiarnia Szachowa). O godz. 15.00 w muszli koncertowej wystartuje Gala Polanickich Talentów.


Maciej Schulz


Irena Santor


Laureatka międzynarodowych festiwali i wykonawczyni wielu przebojów, jak np. Tych lat nie odda nikt, Powrócisz tu, Walc Embarras. W 1948 r. wraz z matką zamieszkała w Polanicy. Uczęszczała do Gimnazjum Zdobienia Szkła, a później do Zasadniczej Szkoły Zawodowej Przemysłu Szklarskiego w Szczytnej. W Polanicy jej talent dostrzegł dyrygent opery w Poznaniu Zdzisław Górzyński, który zarekomendował artystkę założycielowi Mazowsza, Tadeuszowi Sygietyńskiemu.


Formacja Chatelet


Krakowski kabaret założony w 1996 r. Pierwszy spektakl, Program Jedenasty, zapewnił grupie ważną nagrodę – Grand Prix przeglądu kabaretów PaKa. Formacja jest twórcą projektu muzycznego Nowa Huta Gangsta. Kabaret tworzą: Adam Małczyk, Michał Palubski, Barbara Tomkowiak oraz Askaniusz Petynka. Formacja współpracuje również z krakowskim teatrem Groteska.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej