TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Impresje z DusznikW lutym Duszniki zapraszają na wystawę Papierowe impresje a także na koncert zespołu Ponad Chmurami.


Papierowe impresje, to wystawa kolaży oraz ręcznie barwionych papierów autorstwa Teresy Windyki, artystki związanej z Ziemią Kłodzką. Teresa Windyka jest historykiem sztuki. Fascynują ją historyczne techniki zdobienia papierów, którym poświęciła ponad 20 lat pracy zawodowej w dusznickim muzeum papiernictwa. Efektem jej badań były liczne publikacje, pokazy i warsztaty barwienia papierów. Uczestniczyła w cyklicznych konferencjach z udziałem międzynarodowych ekspertów. Brała także udział w warsztatach barwienia papierów, prowadzonych w lipskiej książnicy (obecnie Biblioteka Narodowa) przez Giselę Reschke. Obecnie Teresa Windyka jest liczącą się w skali kraju znawczynią historycznych technik zdobienia papierów.
Artystka tworzy kolaże z fragmentów papierów, często o zróżnicowanej fakturze, zabarwionych różnymi technikami (marmurkową, klajstrową, stemplową). Kolaże, w których twórcy wykorzystywali papiery dekoracyjne, należą do niezwykle rzadkich. Teresa Windyka tworzy intuicyjnie pejzaże: górskie i morskie. Znajdziemy tu także konkretne widoki Dusznik, Szczytnej, St. Wielisławia i innych miejsc Kotliny Kłodzkiej. Wśród jej prac są też liczne portrety, charakteryzujące się zestawieniem różnorodnych deseni z pustką, niedopowiedzeniem. Wystawę w Hotelu Impresja (ul. Zielona 19) można będzie oglądać do 28 marca.


W lutym uzdrowisko zaprasza także na koncert zespołu Ponad Chmurami. W repertuarze artystów znajdziemy twórczość B. Okudżawy, L. Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa, czy zespołu Pod Budą. Dużym wyróżnieniem dla duetu było zaproszenie na 3. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. B. Okudżawy w Hajnówce. Występ w Dworku Chopina odbędzie się 6 lutego o godz. 19.00. Wstęp 20 zł indywidualnie i 15 zł grupowo. Dwa dni później (8.02) w mieście rozpocznie się 38. Zimowy Kurs Wokalny, w ramach którego przewidziane są koncerty. Szczegóły na www.visitduszniki.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej