TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
I Ani Mru MruRozrywkowo – tak Nowa Ruda proponuje zainaugurować Nowy Rok. Kabaret Ani Mru Mru oraz Sławek Wierzcholski z zespołem Nocna Zmiana Bluesa z pewnością porwą publikę.


Piątkowy wieczór 13 stycznia to gratka dla fanów popularnego kabaretu Ani Mru Mru, który zaprezentuje nowy program pt. Czerń czy biel. Lubelska grupa założona w 1999 roku przez Marcina Wójcika od lat bawi publiczność błyskotliwym humorem. W grudniu 2000 roku Ani Mru Mru po raz pierwszy zaistniał na krajowej scenie, biorąc udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretów Studenckich Wyjście z cienia w Gdańsku. Kabaret zdobył tam liczne nagrody. Od tego momentu rozpoczęła się kariera zespołu i występy na najważniejszych polskich festiwalach kabaretowych, takich jak PAKA, czy Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry. Wśród najpopularniejszych skeczy Ani Mru Mru wymienić można: Tofika, Chińską restaurację, Otwarcie hipermarketu. Obecny skład grupy: Marcin Wójcik, Michał Wójcik (zbieżność nazwisk przypadkowa) oraz Waldemar Wilkołek. Występ w noworudzkiej sali widowiskowej MOK (ul. Strzelecka 2a) rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w pokoju nr 4.


Z kolei 27 stycznia Nowa Ruda zaprasza na koncert legendy polskiej sceny bluesowej - Nocnej Zmiany Bluesa. Zespół powstał w 1982 roku w Toruniu z inicjatywy Sławomira Wierzcholskiego. Grupa w swoim dorobku ma już 20 albumów. Muzycy otwierali swoimi występami koncerty takich gwiazd jak B.B. King czy Blues Brothers. Skład zespołu: Sławek Wierzcholski (harmonijka i wokal), Joanna Szczepańska (skrzypce, wokal), Witold Jąkalski (gitara akustyczna), Marek Dąbrowski (gitara akustyczna), Piotr Dąbrowski (bas akustyczny, wokal), Grzegorz Minicz (perkusja, tara, cajon). Trzydziestoletnia działalność artystyczna pozwoliła zespołowi wykreować swój własny, niepowtarzalny styl będący połączeniem bluesa, folku i jazzu. Największe przeboje to: Szósta zero dwie, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker oraz Chory na bluesa. Początek koncertu w sali widowiskowej MOK o godz.
19.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w pokoju nr 4.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej