TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Hultaj FestiwalPodczas 2. edycji Hultaj Festiwal w Pałacu Gorzanów (26-28.07) wystąpią m.in.: Maciej Maleńczuk, Bokka, Agressiva69 i Księżyc, a także Żal i Edward Powell.


Trzy dziedzińce, 180 pokoi i 8 ha ogrodu – imponująca przestrzeń i renesansowo-barokowa tożsamość Pałacu Gorzanów dodają temu obiektowi tajemniczości i magii. To tutaj odbędzie się druga edycja festiwalu dedykowanego ambitnym hultajom, ludziom ciekawym świata, szukającym inspiracji i relaksu.
Na trzech scenach: Dziedzińcu, Nimfeum i Silent Stage, wystąpią artyści, których łączy jeden wspólny mianownik – nie dają się zaszufladkować. Obok projektów znanych i cenionych pojawią się te, które dopiero warto odkryć. – Nie chcieliśmy powoływać do życia kolejnego festiwalu muzycznego z przewidywalnym line-upem. Postanowiliśmy ściągnąć najbardziej nieokiełznanych, szczerych i prawdziwych hultajów artystycznych, którzy zapewnią wrażenia inne niż wszędzie – mówią zgodnie organizatorzy Hultaja. W Pałacu Gorzanów wystąpią zatem Maciej Maleńczuk z muzyką filmową, zespół Księżyc ze swoim psychodelicznym minimalizmem, Bokka oraz prekursorzy polskiej muzyki industrialnej Agressiva69. Wśród mniej znanych perełek programu mamy m.in. improwizujący zespół Szmaty, eklektyczne Studium Instrumentów Etnicznych grające psychofolk, tandem Żal z taneczną elektroniką oraz Torteks. Na szczególną uwagę zasługuje kolumbijski zespół HelloYak, łączący rock’n’roll, rockabilly i muzykę country. Niekwestionowaną ciekawostką jest też Edward Powell - performer, kompozytor i… lutnik poruszający się w stylistyce kultury hinduskiej i środkowowschodniej, z upodobaniem tworzący m.in. oryginalne instrumenty strunowe.
Szczegóły na hultajfestiwal.pl


Bilety na wydarzenie w cenie 150 złotych kupić można przez Biletin.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem. Poza programem muzycznym na uczestników festiwalu czekają wyśmienita lokalna kuchnia i produkty od kłodzkich rzemieślników. Nie zabraknie warsztatów, jogi i medytacji oraz hultajskich niespodzianek. Festiwal jest przyjazny zarówno ludziom, jak i zwierzętom, a pole namiotowe przy Pałacu Gorzanów uchodzi za bajkowe - zlokalizowane jest w lesie, wśród pałacowych wzgórz.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej