TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Hey PolanicaW tym miesiącu Polanica przygotowała prawdziwą petardę. W sobotę 18 lutego w Teatrze Zdrojowym zagra HEY.


HEY z charyzmatyczną Katarzyną Nosowską to jeden z najważniejszych zespołów rockowych w Polsce. Powstał w Szczecinie w 1992 r. Świetne kompozycje i poruszające teksty szybko zdobyły serca publiczności, a debiutancki album Fire do dziś jest jedną z najmocniejszych pozycji polskiej sceny rockowej. Piosenki jak Teksański, Zazdrość, Misie czy Moja i twoja nadzieja to kultowe przeboje grupy. Ten ostatni stał się hymnem pomocy powodzianom w 1997 r. Twórczość grupy obejmuje w sumie 12 albumów studyjnych i 6 koncertowych. Wiele z nich pokrywało się platyną i złotem, a każda z płyt jest niepowtarzalna. Artyści jako drudzy po Kayah zagrali koncert akustyczny dla MTV, podczas którego nagrana została płyta. Nowe aranżacje znanych przebojów nadały im inne oblicze. Dużym uznaniem cieszył się także album Hey w Filharmonii w Szczecinie.
Dziś grupę tworzą: Katarzyna Nosowska (wokal), Paweł Krawczyk (gitara), Marcin Żabiełowicz (gitara), Robert Ligiewicz (perkusja), Jacek Chrzanowski (gitara basowa) oraz Marcin Macuk (gitara basowa, klawisze). Twórczość grupy zdobyła uznanie nie tylko wśród fanów, ale także wśród krytyków i kapituły przyznającej najważniejszą nagrodę polskiej branży muzycznej - Fryderyków. Muzycy są najczęściej nominowanymi artystami do tej nagrody, a zdobyli w sumie 23 statuetki. Ponad to są laureatami nagród Eska Music Awards oraz MTV Europe Music Awards.
Koncert w polanickim Teatrze Zdrojowym rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety wstępu w cenie 55 zł do 10.02 i 65 zł od 10.02 dostępne są w Teatrze Zdrojowym.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej