TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Moc w górachOd 5 do 7 czerwca w Siennej koło Stronia na starcie 3 i 4 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stanie czołówka specjalistów od jazdy po zakrętach na pełnym gwizdku.


Od lat droga z Siennej na Przełęcz Puchaczówka, na trzy dni w roku zamienia się w arenę zmagań najszybszych kierowców w Polsce, którzy rywalizują w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tym razem 600-konne potwory zawitają tam w dniach 5-7 czerwca w ramach 3 i 4 rundy tegorocznego cyklu mistrzostw. Asfaltowa trasa w Siennej nie należy do łatwych. Kierowcy będą musieli w jak najkrótszym czasie przejechać dystans 2770 m, pokonując po drodze 10 prawych i 12 lewych zakrętów. Średnie nachylenie podjazdu wynosi 7,3%, a różnica wzniesień 200,92 m. Zawodnicy będą musieli pokonać tę trasę dwa razy podczas jednej rundy, a suma czasów zadecyduje, kto zwycięży. Oprócz super maszyn generujących potężną moc jak Mitsubishi Lancer czy Subaru Impreza, z trasą zmierzą się również pojazdy historyczne, wśród których nie zabraknie legend PRLu – Polonezów i Małych Fiatów.


Nieco wcześniej (4.06) na tej samej trasie, ale na krótszym dystansie (1500 m) rozegrany zostanie Amatorski Wyścig Górski. Start pierwszych maszyn o godz. 14.00. Szczegółowe informacje na www.wyscigigorskie.pl i www.azk.com.pl.


MS


fot. Z. Byrski
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej