TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Gwiazdy w kurorcieAndrzej Grabowski i Katarzyna Groniec będą największymi gwiazdami tegorocznej Majówki w Polanicy.


Majówka w kurorcie rozpocznie się z przytupem bo już 1 maja o godz. 16.00 w muszli koncertowej wystąpi Andrzej Grabowski. Ten znany i lubiany aktor, obdarzony wielkim talentem komediowym, urodził się w 1952 r. w Chrzanowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, laureatem wielu nagród. Jest zarówno świetnym aktorem teatralnym, jak i filmowym. Występował w Teatrze Telewizji. Na srebrnym ekranie debiutował w filmie Odejścia, powroty. Ogromną popularność zyskał dzięki roli Ferdynanda w sitcomie Świat według Kiepskich.


W Dzień flagi (2.05, godz. 12.00) Polanica zaprasza na happening w muszli koncertowej pod hasłem: Ile osób, tyle pomysłów – stwórzmy swoje własne flagi. Natomiast atrakcją obchodów święta Konstytucji (3.05) będzie koncert pt. Ach! W wykonaniu Katarzyny Groniec. Ta pochodząca z Zabrza piosenkarka i aktorka w 1988 r. zdobyła nagrodę główną na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. Trzy lata później zadebiutowała w musicalu Metro, grając pierwszoplanową rolę Anki. Przez kilka lat współpracowała z warszawskim Teatrem Buffo, a potem z Teatrem Ateneum. W 1997 r. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobyła Grand Prix. W roku 2000 artystka wydała swoją pierwszą płytę, zatytułowaną Mężczyźni. Jej producentem był Grzegorz Ciechowski. Do tej pory ukazało się sześć krążków Katarzyny Groniec. W 2008 r. artystka uhonorowana została Dyplomem Mistrzowskim Nagrody im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej. Polanicki koncert odbędzie się w Teatrze Zdrojowym o godz. 19.00. Wstęp 70 zł.


Ostatnim akcentem Majówki (4.05) będzie Rajd Leśnym Szlakiem Wspinaczkowym. Rozpocznie się on o godzinie 9.00 przy ściance wspinaczkowej na corso przy polanickim deptaku. Przewidywany czas wędrówki: 4-5 godzin (z powrotem na miejsce startu).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej