TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Literackie góryNowa Ruda i okolice w dniach 13-20.07 zapraszają na piątą odsłonę Festiwalu Góry Literatury. Gwiazdami wydarzenia będą m.in. Anna Seniuk i Robert Więckiewicz.


Pierwszy dzień (13.07) upłynie pod kątem spotkań. W Schronisku Orzeł w Sokolcu od godz. 14.00 Olga Tokarczuk poprowadzi rozmowę z Anną Gruźlewską, a Irek Grin poprowadzi spotkanie z Wiesławem Waszkiewiczem i Andrzejem Łagodą. Karol Maliszewski „przesłucha” Beatę Maciejewską a na zakończenie wystąpi noworudzki zespół Póki Co. W niedzielę 14.07 Festiwal pojedzie do Wałbrzycha do Zamku Książ, gdzie Karolina Korwin-Piotrowska poprowadzi spotkanie z Katarzyną Puzyńską (14.00). Michał Nogaś spotka się z Markiem Krajewskim a Kazimiera Szczuka porozmawia z Kingą Dunin. Na zakończenie wręczone zostaną nagrody w konkursie im. T. Karpowicza na recenzję literacką. Festiwal powróci do Nowej Rudy 15.07 gdzie w południe w Galerii Mozaika odbędzie się wernisaż komiksu Marcina Podolca. W Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Jackiem Bierutem (godz. 13.00), a o godz. 14.00 festiwal przeniesie się do MOKu (ul. Strzelecka 2a). Tam odbędzie się projekcja filmu Magdaleny Maleckiej-Wippich, spotkanie z Urszulą Glensk i Anną Seniuk. Na koniec projekcja filmu Ciemno, prawie noc. Wtorek (16.07) to możliwość zetknięcia się z twórczością Rafała Różewicza, Tanii Malarczuk, Grzegorza Gaudena i Jacka Dehnela oraz projekcja filmu Fuga. W środę (17.07) większość wydarzeń będzie miała miejsce w Pałacu Sarny w Ścinawce Średniej.
Punktem kulminacyjnym będzie pokaz filmu Monument. Rozmowę z reżyserką Jagodą Szelc poprowadzą Karolina Korwin-Piotrowska i Irek Grin. Najważniejszym wydarzeniem kolejnego dnia święta literatury (18.07) będzie projekcja filmu Jak pies z kotem, po której odbędzie się rozmowa z Robertem Więckiewiczem. W piątek 19.07 (Włodowice, Pod wiatrami) odbędzie się m.in. polsko-czeska debata na temat przyszłości a na zakończenie zagra zespół Braod Peak. Ostatni dzień festiwalu (20.07) spędzimy również we Włodowicach. Oprócz spotkań z literatami odbędzie się koncert zespołu Pablopavo i Ludziki.
Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci, m.in. z właściwego traktowania zwierząt. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na facebookowym profilu Festiwalu Góry Literatury.


fot. B. Muracki
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej