TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kolędy po góralskuDwudziestego stycznia Bystrzyca zaprasza na rewelacyjny koncert jednego z najpopularniejszych góralskich zespołów. W kościele pw. św. Michała Archanioła wystąpi Golec uOrkiestra.


Zespół Golec uOrkiestra powstał w 1999 r., a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie. Artyści zadebiutowali płytą Golec uOrkiestra 1, która szybko zyskała status podwójnej platyny. Muzycy w oryginalny sposób łączą elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. W ich utworach nie brak humoru i żywiołowości.
W 2000 r., na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Golec uOrkiestra wywalczyła swoją pierwszą ważną nagrodę - Superjedynkę (w kategorii zespół roku). Dziś na koncie zespłu znajduje się wiele innych prestiżowych wyróżnień m.in. dwa Fryderyki, nagroda Genius Loci – Poloniae oraz dwa telewizyjne Wiktory. Do tej pory zespół sprzedał kilka milionów płyt, zagrał ponad tysiąc pięćset koncertów odwiedzając m.in.: Stany Zjednoczone, Kanadę, Hiszpanię, Grecję, Wielką Brytanię. Hity grupy, to m.in. Szarpany, Lornetka, Crazy Is My Life, Słodycze, Pędzą konie, Kto się ceni, Ściernisco.
Bracia Golcowie posiadają własne studio nagrań – ich najcenniejszym nabytkiem jest wyjątkowy stół mikserski (takie cudo posiada m.in. Sting oraz Madonna). Artyści założyli własną fundację (Fundacja Golec uOrkiestra), której celem jest pomoc uzdolnionym muzycznie dzieciom w rozwijaniu pasji i umiejętności.
Łukasz i Paweł Golcowie pochodzą z Milówki (Beskidy), jednak rodzinne więzi łączą ich m.in. z Ziemią Kłodzką, którą odwiedzają regularnie od najmłodszych lat. W Bystrzycy artyści zaprezentują bogaty program kolęd i pastorałek. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp na wydarzenie jest wolny.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej