TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Gitara na 22.Czas na 22. Festiwal Muzyczny Gitariada. Zagrają m.in. Krzysztof Meisinger, Piotr Restek Restecki i Marek Pasieczny.


Wydarzenie dzieli się na 4 główne bloki: koncerty promocyjne młodzieży Ziemi Kłodzkiej, ogólnopolski konkurs gitarowy, koncerty wirtuozów gitary oraz warsztaty gitarowe, prelekcje i wystawy instrumentów.
Gitariada to najstarszy tego typu festiwal i konkurs na Dolnym Śląsku i jeden z ważniejszych w Polsce.
Pierwsze dwa dni festiwalu (24 i 25.04) zdominują koncerty gitarowe młodzieży w Kudowie, Ołdrzychowicach, Nowej Rudzie i Bystrzycy. W te dni prof. dr hab. Marek Pasieczny poprowadzi także autorskie warsztaty gitarowe dla uczniów szkół muzycznych. W czwartek (25.04) o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej usłyszymy zespół Ensemble del Passato z oryginalnie zaaranżowanymi pieśniami Stanisława Moniuszki. Nazajutrz (26.04) w kościele przy pl. Franciszkańskim 1 w Kłodzku o godz. 19.30 wystąpią dr hab. Marek Pasieczny (gitara), dr Michał Stanikowski (gitara) oraz prof. dr hab. Piotr Rojek (organy). Na sobotę (27.04) zaplanowano dwa koncerty w KOK (pl. Jagiełły 1). O godz. 17.00 usłyszymy Krzysztofa Meisingera z towarzyszeniem Orkiestry Poland baROCK, a następnie o godz. 19.00 zagrają laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego. Ostatnim festiwalowym akcentem będzie koncert wirtuoza fingerstyle Piotra Restka Resteckiego, który wystąpi w niedzielę (28.04) o godz. 17.00 w Stroniu w kaplicy św. Onufrego.


Szczegółowy program dostępny na stronie Kłodzkiego Ośrodka Kultury (www.centrum.klodzko.pl) oraz na profilu Gitariady na Facebooku.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej