TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Gitarowe oczkoJuż 4 kwietnia startuje 21. Kłodzki Festiwal Muzyczny Gitariada. Gwiazdą wydarzenia będzie
Krzysztof Meisinger.


Tegoroczna Gitariada wystartuje w środę 4 kwietnia w kudowskim Teatrze Zdrojowym. Na scenie zaprezentują się gitarowe talenty Ziemi Kłodzkiej, czyli uczniowie dyrektora artystycznego i organizacyjnego Gitariady Witolda Kozakowskiego. Początek koncertu o godz. 16.00. Uczniowie Witolda Kozakowskiego zagrają także w bibliotece w Nowej Rudzie w czwartek (5.04) o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 16.00 festiwal przeniesie się do Kłodzka. W Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbędzie się z tej okazji prelekcja Opowieści o instrumentach dawnych oraz pokaz instrumentów z kolekcji Henryka Kasperczyka. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert zespołu Amor con Chordes. Wstęp 10 zł.


W piątek (6.04) o godz. 9.00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej rozpocznie się Ogólnopolski Konkurs Gitarowy, w którym nagrodą główną jest gitara klasyczna. O godz. 18.30 KCKSiR (pl. Jagiełły 1) zaprasza na wydarzenia towarzyszące Gitariadzie - wystawę malarstwa Seweryna Basiaka i koncert W zależności w wykonaniu Magdaleny Czwojdy z zespołem jazzowym (Magdalena Czwojda – gitara, Tomasz Grabowy – bas, Michał Czwojda – perkusja). Wstęp 10 zł.


Sobota (7.04) zapowiada się bardzo intensywnie. Od godz. 9.00 do 12.00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej trwać będą zmagania uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego, o godz. 13.00 w KCKSiR rozpoczną się wykłady Warsztatów Gitariady, a o godz. 15.00 w Galerii Twierdza Kłodzko (ul. Noworudzka 2) zagrają: Ogólnopolski Zespół Gitarowy Dusznickie Aniołki oraz zespół flamenco Por Fiesta. Wstęp wolny.


O godz. 18.00 festiwal powróci do KCKSiR na koncert Wokół Astora Piazzoli w wykonaniu zespołu Astor Arte. Sekstet tworzą Krzysztof Meisinger (gitara), Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Kamil Staniczek (skrzypce), Katarzyna Budnik Gałązka (altówka), Marcel Markowski (wiolonczela) oraz Michał Sobuś (kontrabas). Wstęp 20 zł. Na zakończenie wydarzenia (godz. 19.30) w koncercie Młodzi wirtuozi zaprezentują się laureaci 21. Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Gitariada. Wstęp wolny.


Ostatni dzień Gitariady (niedziela, 8.04) rozpocznie się od koncertu zespołu wokalno-instrumentalnego ks. Bartłomieja Kota w kłodzkim kościele pw. MBR. Początek o godz. 13.00, wstęp wolny. O godz. 16.00 kaplica św. Onufrego w Stroniu zaprasza na Finałowe flamenco. Wystąpi zespół Por Fiesta w składzie: Jakub Niedoborek (gitara), Jakub Polanowski (śpiew) i Katarzyna Arbaczewska-Matys (taniec). Wstęp wolny.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej