TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
XVII GitariadaJuż po raz siedemnasty Ziemia Kłodzka gościć będzie wirtuozów gitary w ramach Kłodzkiego Festiwalu Muzycznego Gitaraida. Najjaśniejszą gwiazdą trgorocznej edycji będzie Leszek Cichoński.


Inaugarcją tegorocznej Gitariady (22.04) jest koncert Od Vivaldiego do Beatlesów w wykonaniu duetu Agnieszka i Witold Kozakowscy. Koncert odbędzie się w dusznickim Dworku Chopina o godz. 19.00. Wstęp 10 zł.


Drugi dzień festiwalu (23.04) rozpocznie się w szkole podstawowoej w Ścinawce Średniej, gdzie o godz. 10.00 Paweł Rybczyński (gitara kalsyczna i elektryczna) przedstawi audycję W świecie gitary. Wstęp wolny. Popołudniu (16.00) w bystrzyckiej szkole muzycznej odbędzie się koncert Gitara plus, w którym wystąpią szkolne zespoły gitarowe. Wstęp również będzie wolny.


Czwartek (24.04), to z kolei koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych z Wałbrzycha, który odbędzie się o godz. 10.00 w bibliotece publicznej w Nowej Rudzie. Wstęp wolny. Wieczorem (20.00) w kłodzkiej Restauracji Korona odbędzie sie koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu grupy The Green Irish Team. Wstęp również wolny.


W piatek 25.04 od godz. 9.00 do 17.00 w kłodzkiej szkole muzycznej odbędzie się pierwsza tura XVI Dolnośląskiego Konkursu Gitarowego. Można będzie wysłuchać utworów wykonywanych przez przyszłych mistrzów gitary. Wstęp wolny. O godz. 15.00 w kłodzkiej Koronie rozpocznie się Dolnośląski Desant Gitarowy z Leszkiem Cichońskim. Mistrz poprowadzi darmowe warsztaty, przygotowujące do gitarowego rekordu Guinessa, który podczas majówki bity będzie we Wrocławiu. O 18.00 w szkole muzycznej w Kłodzku odbędzie się koncert Pod skrzydałmi mistrza. Wystąpią Aleksandra Bodziak, Ziemowit Bućko, Theo Miogeon i Wojciech Rysiecki. Wieczór (godz. 20.00) należał będzie znów do Leszka Cichońskiego, który z koncertem Sobą gram wystąpi w Koronie. Wstęp 10 zł (w dniu koncertu 15 zł).


Sobota (26.04), to finałowa odsłona konkursu gitarowego w kłodzkiej szkole muzycznej (9.00-12.00). Nagrodą jest gitara ufundowana przez firmę Interton. Miłośnicy gitar w trakcie konkursu będą również mogli zapoznać się z asortymentem firmy. O 12.30 i 13.30 rozpoczną się wykłady Wszysycy jesteśmy uczniami Józefa Powrożniaka (prof. Wanda Pałącz) oraz Transskrypcje utworów Chopina na gitarę (Zbigniew Dubiell). O 16.00 odbędzie się koncert laureatów. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. Z kolei o 20.00 w Duszniakch w Dworku Chopina wystąpią Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w koncercie Trzeba marzyć. Bilety w cenie 25 zł (w dniu koncertu 30 zł).


Ostatni dzień Gitaraidy (27.04), to Muzykoterapia gitarowa w wykonaniu Agnieszki i Witolda Kozakowskich. Duet wystąpi w Stroniu w Villi ELise o godz. 17.00. Wstęp 10 zł.


Szczegóły na http://www.youtube.com/watch?v=Jgd_wtLM9eQ


 


 


SUPER HIT! 
Podczas tegorocznej kłodzkiej "Gitariady" będzie można poćwiczyć do Gitarowego Rekordu Guinessa pod czujnym okiem samego LESZKA CICHOŃSKIEGO. Zaczynamy 25 kwietnia o godz. 15 w Koncertowej Koronie w Kłodzku przy ulicy Noworudzkiej 1. 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej