TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Geppert lirycznieStroński recital Edyty Geppert odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury o godz. 19.00 (ul. Kościuszki 55). Koncert w Dusznikach zaplanowano dwa dni później (13.05., godz. 19.30) w Dworku Chopina. Bilety wstępu  na oba występy w cenie 35 zł (dostępne w strońskim CETiK-u oraz w Dworku Chopina). W recitalach według scenariusza i  reżyserii męża artystki – Piotra Loretza – wystąpią także Piotr Matuszczyk (fortepian) i Jerzy Szarecki (trąbka).


Koncerty będą znakomitą okazją do spotkania z kunsztem interpretatorskim gwiazdy oraz z rzadką umiejętnością płynnego łączenia skontrastowanych nastrojów, czyli zderzeń piosenek lirycznych z dramatycznymi, a dramatycznych z zabawnymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku– Mariana Hemara.


Edyta Geppert pochodzi z Nowej Rudy. Pierwsze kroki na scenie artystka stawiała w Zespole Pieśni i Tańca Nowa Ruda. W 1984 roku rozpoczęła się jej kariera estradowa - zdobyła I nagrodę na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz  Grand Prix XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór Jaka róża, taki cierń. Grand Prix na Festiwalu
Polskiej Piosenki w Opolu artystka otrzymała jeszcze dwukrotnie. W 1986 r. za piosenkę Och, życie kocham cię nad życie  oraz w 1995 r. za romans cygański Idź swoją drogą. Artystka jest też zwyciężczynią Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Malcie oraz w Bratysławie; jest też posiadaczką dwóch Wiktorów. W 2007 roku odebrała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Dwa lata później została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


 


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej