TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Galeria na PuocieJeszcze do 19 maja można nadsyłać prace do ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż Galeria na Puocie. Najciekawsze zdjęcia zostaną wyeksponowane na wystawie plenerowej w polanickim Parku Zdrojowym.


GALERIA NA PUOCIE - plenerowa wystawa fotograficzna prezentująca zdjęcia wyłonione w ogólnopolskim konkursie na fotoreportaż została po raz pierwszy zorganizowana w 2010 roku. Impreza była próbą urozmaicenia Polanicy-Zdroju w czasie, gdy jedna z jej głównych atrakcji - Park Zdrojowy - została z powodu przebudowy ogrodzona wysokim płotem.


Do konkursu mającego wyłonić fotoreportaże o tematyce: "Ludzie - Relacje”, przystąpiło ponad trzystu fotografów z całej Polski. W konkursie wyłonionych zostało sześć cykli, które zawisły na trzy miesiące na ogrodzeniu przebudowywanego Parku Zdrojowego. Z tych sześciu wybrana została najlepsza praca, “Mikrokosmos” Łukasza Gniadka, która zdobyła Grand Prix - czyli nagrodę pieniężną w wysokości 1500zł.


W ciągu trzech miesięcy trwania wystawy obejrzało ją kilkanaście tysięcy osób.


Dzięki dużej popularności pierwszej edycji, Galeria na Puocie odbędzie się i w tym roku. Co więcej - w celu prezentacji nagrodzonych prac wykonane zostaną specjalne stojaki wystawiennicze imitujące ogrodzenie. Dzięki nim Galeria na Puocie stanie się corocznym wydarzeniem fotograficznym rangi ogólnokrajowej odbywającym się w Polanicy-Zdroju. Prestiż, jaki impreza uzyskała już po pierwszym roku może oddać fakt, że jednym z patronów medialnych Galerii na Puocie 2011 został National Geographic Traveler.


Dużą zasługę mają oczywiście sponsorzy imprezy - lokalne firmy wspierające inicjatywę: Auto-Komplex, Galeria Twierdza, Parkowa Polana, Hefajstos, OptoScan, Medimo oraz Perfect SC. Impreza nie mogłaby się jednak odbyć, gdyby nie przychylność władz oraz Biura Promocji Miasta Polanicy-Zdroju, które postanowiły zainwestować w stworzenie specjalnych stojaków i aktywnie przyczyniły się do zorganizowania wydarzenia.


Zapraszamy wszystkich fotografujących do przesyłania swoich prac do konkursu w terminie do 19 maja 2011 roku. Temat tegorocznej edycji brzmi: “MY, POLACY”. Prace należy przesłać poprzez stronę Galerii na Puocie: www.puot.pl.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalne otwarcie wystawy dnia 4 czerwca o godzinie 18.00 w Parku Zdrojowym Polanicy-Zdroju.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej