TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Fuga z MuskałąDyskusyjny Klub Filmowy z udziałem Gabrieli Muskały - autorki scenariusza i odtwórczyni głównej roli filmu Fuga, to propozycja Kłodzka na 18 marca.


Fuga, to opowieść o Alicji, kobiecie, która nie pamięta swojej przeszłości i po dwóch latach zostaje odnaleziona przez rodzinę. Nie chce jednak wrócić do dawnego, zapomnianego życia, odkrywając, że pamięć straciła w wypadku samochodowym, po którym została uśmiercona. W rolę głównej bohaterki wcieliła się urodzona w Kłodzku Gabriela Muskała - aktorka filmowa i teatralna oraz dramatopisarka. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Współpracowała z łódzkim Teatrem Powszechnym i Teatrem Kwadrat w Warszawie. Obecnie występuje na deskach Teatru im. S. Jaracza w Łodzi i Teatru Dramatycznego w Warszawie. Występowała również na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. Jest laureatką m.in. I nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1995), dwukrotną laureatką Złotej Maski – nagrody łódzkich dziennikarzy oraz nagrody dla najlepszej aktorki na XI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.
Wraz z siostrą, Moniką Muskałą, tłumaczką literatury niemieckojęzycznej, tworzą autorski duet Amanita Muskaria, którego monodram Podróż do Buenos Aires, Work in Regress był pokazywany na festiwalach w kraju i za granicą: w Brukseli i Egerze. W 2007 r. w Teatrze Narodowym odbyła się prapremiera drugiej sztuki Amanity Muskarii pt. Daily Soup. W 2012 r. odbyła się premiera telewizyjna tego spektaklu w ramach Teatru Telewizji na żywo. Gabriela Muskała wystąpiła m.in. w filmie Moje córki krowy, Wołyń, 7 Uczuć. Projekcja filmu odbędzie się 18.03. o godz. 18.00 w Kłodzkim Ośrodku Kultury (pl. Jagiełły 1). Wstęp 10 zł. Po projekcji spotkanie z Gabrielą Muskałą, na które wstęp będzie wolny.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej