TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktywna PolanicaWystęp Kabaretu Skeczów Męczących, Zwierzo-zdrój, parada świętojańska i ciekawe brzmienia to tylko niektóre propozycje polanickiego kurortu na czerwiec.


W programie Dnia Dziecka w parku zdrojowym (1.06. od godz. 12.00) znalazły się m.in. bańki mydlane i skręcanie baloników, dmuchany zamek oraz występ grupy tanecznej z Teatru Zdrojowego i gogle VR. Dodatkowo grupa szczudlarzy zaprezentuje pokazy cyrkowe, a także warsztaty podczas których wszyscy będą mogli spróbować swych sił w nauce cyrkowych umiejętności.
W równie rodzinnej atmosferze upłynie Zwierzoo-zdrój (14.06). Motywem przewodnim imprezy są oczywiście nasi pupile: psy, koty, papugi oraz inne, nie tylko domowe zwierzaki. Zwierzoo-zdrój to wydarzenie plenerowe, podczas którego każdy może pochwalić się swoim czworonogiem na czerwonym dywanie, wziąć udział w szeregu zabaw i konkursów oraz wysłuchać ekspertów w dziedzinie zoologii i weterynarii. Początek o godz. 16.00 (muszla koncertowa w parku zdrojowym, wstęp wolny).


Dwudziestego czerwca o godz. 20.00 w muszli koncertowej wystąpi zespół Futurefolk - innowacyjny projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia. Wstęp wolny.


Dzień później (21.06) z okazji Nocy Kupały na swój koncert zaprasza zespół Korjen (godz. 20.00, muszla koncertowa). Założony w Pradze międzynarodowy zespół world-music, czerpie inspiracje z tradycyjnej muzyki całej Europy, tworząc własną estetykę na pograniczu jazzu, breakbeatu, hip-hopu, drum'n'bass oraz rocka. Podczas koncertu odbędzie się wyplatanie wianków, które okraszą paradę świętojańską. Barwny korowód poprowadzą aktorzy Teatru Którego Być Nie Powinno. W ruch pójdą wielkoformatowe flagi i pirotechnika. Początek o godz. 21.00.


Wisienką na torcie będzie występ Kabaretu Skeczów Męczących, jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów. Poza największymi festiwalami, które trudno sobie wyobrazić bez udziału KSM, artyści współprowadzą wydarzenia muzyczne: Eska Music Awards, Sabat Czarownic, Top Trendy. KSM wystąpi w Polanicy 22.06. o godz. 20.00 w Teatrze Zdrojowym. Wstęp 80 zł.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej