TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Słoneczne nartyZima jeszcze nie opuszcza stacji narciarskich regionu, a słońce zachęca do wariacji na stoku. Zieleniec i Czarna Góra czekają na narciarzy i snowboardzistów.


Zieleniec
Okres zimowych ferii był w naszym regionie wyśmienity. Ziemię Kłodzką odwiedzili goście z całej Polski, #szusowanku sprzyjała aura i doskonałe warunki na narciarskich stokach. Pamiętajmy jednak, że zima trzyma się mocno, a najlepsze dopiero przed nami.
Zieleniecki mikroklimat sprzyja regeneracji, relaksowi, bardziej efektywnemu wypoczynkowi. Unikatowy układ mas powietrza wraz z wyjątkowym ukształtowaniem terenu przekłada się na ponadprzeciętną ilość opadów (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca). Z narciarskiego punktu widzenia oznacza to rekordowo długi czas trwania sezonu - rozpoczyna się on zwykle z początkiem listopada, a kończy… No właśnie, często na nartach doskonale pojeździć można w Zieleńcu nawet w czasie Wielkanocy. Czy tak będzie i w tym roku? Szanse są duże. Marzec w Zieleńcu jest miesiącem wyjątkowym - częściej wychodzi słońce, a wiatr jest słabszy, dzięki czemu stacji bliżej do alpejskich kurortów, które reklamują się pełnym słońcem i bezchmurnym niebem.
Od 5 marca obowiązuje w Zieleniec Ski Arena oferta Free Ski, która uprawnia wszystkich pozostających w miejscowości dłużej (min. 4 noclegi) do darmowego korzystania z infrastruktury narciarskiej (z wyłączeniem okresu 30.03-2.04). Wyciągi uruchamiane są dalej punktualnie o godzinie 9.00. Zieleniec Ski Arena gorąco poleca także nocne jazdy, czyli #szusowanko do godz. 22.00.
Marzec obfitować będzie w wiele interesujących wydarzeń. Będzie to przede wszystkim finał zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy (10 marca), specjalne pokazy (nocne) szkół jazdy oraz Festiwal Duchów (3 marca), 22. Amatorskie Mistrzostwa Kalisza w narciarstwie alpejskim i snowboardzie (3 marca), Memoriał im. B. Haczkiewicza (4 marca) oraz Mistrzostwa Polski Instruktorów Narciarstwa (10-11 marca).
Zieleniec Ski Arena jest jednym z największych w Polsce ośrodków narciarskich. Charakteryzuje się gęstą siecią szerokich tras o zróżnicowanym stopniu trudności - jest ich tu w sumie 22 kilometry. Korzystanie z ich uroków ułatwia 29 kolei i wyciągów obsługiwanych 1 karnetem (większość tras ma sztuczne oświetlenie). Narciarską infrastrukturę uzupełnia bardzo bogata baza noclegowa oraz zróżnicowana kuchnia, która gwarantuje przyjezdnym kulinarną podróż przez różne zakątki świata. Wszyscy wybierający się do Zieleńca turyści i narciarze mogą sprawdzić aktualnie panujące w stacji warunki na stronie internetowej www.zieleniec.pl. Warto śledzić także profile w mediach społecznościowych, gdzie publikowane są informacje, zdjęcia oraz filmy.


Czarna Góra
Na szusowanko zaprasza także Czarna Góra. W ubiegłym sezonie do dyspozycji miłośników dwóch i jednej deski oddano tu 6-osobową, najszybszą w Polsce kolej krzesełkową. Miękkie podgrzewane siedzenia, żółte osłony przeciwwietrzne i specjalny system KID STOP z pewnością poprawiły bezpieczeństwo i komfort wjazdu na górę. Wyprofilowano również trasy A, B Fis oraz H i wzmocniono system naśnieżania stoków, który w ciągu 100 godzin pracy może pokryć trasy: A, B FIS, G, H oraz wszystkie pola narciarskie 50 cm warstwą śniegu. Także na Czarnej Górze szusować możemy po zmroku (do godz. 22.30 z przerwą o godz. 16.00 na ratrakowanie), również na trasie B FIS o długości 1680 m. W sumie na miłośników zjazdówek i snowboardów na Czarnej Górze czeka 13 wyciągów narciarskich i 12 zróżnicowanych tras. Znajdziemy tu szkoły narciarskie z profesjonalnymi instruktorami i wypożyczalnie z niezawodnym sprzętem. Do tego dochodzi kolej grawitacyjna Czarna Żmija, która czynna jest przez cały rok. To prawie kilometr świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych. Na tych pierwszych czeka też specjalna strefa z atrakcjami. Warto dodać, że ośrodek stale zwiększa liczbę miejsce noclegowych, oferując ich już ponad 1000. Również w Czarnej Górze 5 marca rusza akcja Free Ski. Na gości, którzy zarezerwują choćby jeden nocleg w obiektach należących do Czarna Góra Resort, czekać będzie karnet narciarski. Szczegóły na www.czarnagora.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej