TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Formacja ChateletKłodzko zaprasza na wypełnione doskonałym humorem 20-lecie kabaretu (6.04). Wystąpią: Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Barbara Tomkowiak.


Formacja Chatelet powstała w 1996 roku w Krakowie. Pomysłodawcą projektu, koncepcji artystycznej i autorem tekstów grupy był Krzysztof Niedźwiedzki, a oprawą muzyczną zajął się Adam Grzanka. Zaledwie kilka miesięcy po powstaniu formacja zdobyła Grand Prix na najważniejszym festiwalu w Polsce – przeglądzie kabaretów PAKA. W ciągu kilkunastu lat przez Chatelet przewinęło się wielu kabaretowych artystów (m.in. Jerzy Jan Połoński i Tomasz Jachimek).
Formacja Chatelet świetnie sprawdza się zarówno podczas kameralnych spotkań, jak i w kontakcie z kilkutysięczną publicznością. Komicy lubią improwizować, nie unikają też tematów kontrowersyjnych. Największą popularność przyniosły grupie skecze o Euzebiuszu, znanym jako Buba. Kabaret jest laureatem wielu festiwali m.in. I miejsce na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry (Lidzbark Warmiński, 1998), I miejsce na Festiwalu Mulatka (Ełk, 1998), I miejsce na Festiwalu Wyjście Z Cienia (Gdańsk, 1998), I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej (Warszawa, 2000).


W Kłodzku Formacja Chatelet wystąpi w czwartek 6 kwietnia o godz. 21.00 w najnowszym programie Gramy dalej. Komicy zaprezentują zupełnie nowe filmy, piosenki i skecze z ulubionymi przez publiczność bohaterami. Będą też liczne niespodzianki i goście. Bilety w cenie 40 i 45 zł do nabycia w Galerii pARTer (pl. Jagiełły 1).


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej