TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Folkowa majówkaBystrzycka majówka rozpocznie się 3 maja o godz. 12.00 Muzyczną Wiosną w Euroregionie Glacensis. Impreza odbędzie się na pl. Rekreacyjnym przd MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). Będą występy gminnych zespołów śpiewaczych, zespołów  wokalnych i instrumentalnych ze szkół muzycznych oraz orkiestry zdrojowej z Długopola. Od godz. 17.30 zaplanowano kolejne atrakcje - wystąpią zespoły Roadstuff oraz Jo-Gra z Bystrzycy, grupa Away z Nowej Rudy, kłodzki zespół Grans, a o godz. 20.30 bluesowa Centrala 57. Ostatnim punktem programu (godz. 21.30) będzie ognisty pokaz bystrzyckiego Teatru TUB.


W niedzielę, 6 maja, Bystrzyca zaprasza na Polsko-Czeski Festyn Przyjazne Tęczowe Pogranicze. O godz. 10.30 w Muzeum Filumenistycznym (Mały Rynek 1) odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Hansa Franke. O godz. 14.00 ulicami miasta  przemknie barwna parada orkiestr dętych z Polski i Czech. Godzinę później na Górze Parkowej odbędą się Polsko-Czeskie Teatralia (teatry lalkowe) oraz zawody sportowe, w których zmierzą się strażacy z Polski i Czech. Nie zabraknie też kramów  lokalnych wytwórców rękodzieła i produktu regionalnego Pokaż co potrafisz oraz wesołego miasteczka. O godz. 19.30 na  scenie pojawi się zespół coverowy Muzyczna Galeria Gwiazd, a na zakończenie festynu zagra grupa Enej ( 20.30). Projekt Euroregion Glacensis - Przyjazne Tęczowe Pogranicze jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach POWT RCz-RP  2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.


Enej gra energetycznego rocka z domieszką folku i reggae, okraszonego brzmieniem wschodniego akordeonu. W 2008 roku pojawiła się debiutancka płyta zespołu. Dwa lata później grupa zrobiła furorę na Przystanku Woodstock. Enej zwyciężył w pierwszej polskiej edycji show Must be the  Music.Skład zespołu:
Piotr (Lolek) Sołoducha - wokal, akordeon
Mirosław (Mynio) Ortyński - gitara basowa
Paweł (Bolek) Sołoducha - perkusja
Jacek Grygorowicz - gitara elektryczna
Grzesiek Łapiński - saksofon
Kuba (Czaplay) Czaplejewicz - puzon
Łukasz Przyborowski - trąbka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej