TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polanica z FiszemFisz Emade Tworzywo będzie niewątpliwie największą gwiazdą tegorocznego karnawału na Ziemi Kłodzkiej. Muzycy wystąpią 16 lutego w Polanicy.


Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od
2001 roku artyści wydali 10 płyt, utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia Waglewscy stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.
W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta Mamut, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa.
Wiosną ubiegłego roku ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000-2011. To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90-tych, kiedy to hip-hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym. Grupę tworzą Fisz Wojciech Waglewski (wokal), Emade Piotr Waglewski (perkusja), Michał Sobolewski (gitara), Mariusz Obijański (klawisze), Marcin Pendowski (bas), DJ Eprom Michał Baj (gramofony, sampler). Ich największe hity to m.in. Warszafka, Pył, Dwa ognie, Jestem w niebie. W Polanicy muzycy zagrają w Teatrze Zdrojowym 16 lutego o godz. 17.00. Wstęp 79 zł.


Dodatkowo w lutym kurort zaprasza najmłodszych do udziału w aktywnych i kreatywnych feriach (10-21.02). Warsztaty bębniarsie, iluzjonerskie czy spektakl Mam emocje w wykonaniu artystów Teatru Lalki i Aktora, to tylko niektóre z atrakcji. Na dorosłych czeka Zima Filmowa w Hrabstwie Kłodzkim (18-20.02). Szczegóły na www.teatr.polanica.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej