TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Filmowa PolanicaListopad w kurorcie upłynie pod znakiem filmu i poezji. Przez cały miesiąc w uzdrowisku wyświetlane będą klasyki polskiego kina, a w połowie listopada ruszy festiwal Poeci bez granic.


Polanica z okazji 100-lecia niepodległości przygotowała ciekawą propozycję dla miłośników polskiego kina. Raz w tygodniu w Teatrze Zdrojowym wyświetlane będą filmy stanowiące kanon polskiej kinematografii. W piątek 9.11 o godz. 19.00 wyświetlony zostanie Pan Tadeusz z 1928 r. w reżyserii R. Ordyńskiego. W środę 14.11 odbędzie się projekcja Halki w reż. K. Meglickiego (1929 r.), a 21.11 Sportowiec mimo woli (1939 r.) w reż. M. Krawicza. W roli głównej wystąpił Adolf Dymsza. Ostatnim filmem wyświetlonym w ramach projektu 100 lat w polskim kinie będzie Ada, to nie wypada (1936 r., reż. K. Tom). Projekcję zaplanowano na 28.11.


W połowie miesiąca (15-17.11) Polanica zaprasza na 15. Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic im. Andrzeja Bartyńskiego. Festiwal poetycki służy międzynarodowej wymianie doświadczeń literackich. W ramach wydarzenia organizowanych jest szereg spotkań artystycznych i warsztatów literackich dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz konkurs poetycki adresowany do mieszkańców Ziemi Kłodzkiej. Szczegóły na www.teatr.polanica.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej