TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Filmowa Nowa RudaW dniach 13-16 maja w Nowej Rudzie odbędzie się ósma edycja Filmowego Zawrotu Głowy. Gościem honorowym imprezy będzie Magdalena Różczka.

Noworudzki Filmowy Zawrót Głowy pozyskał nowego partnera - Międzynarodowy Festiwal Era Nowe Horyzonty. Efektem współpracy będą projekcje najciekawszych filmów z zeszłorocznej edycji wrocławskiego festiwalu. Tradycyjnie już, w Nowej Rudzie będzie też można zobaczyć produkcje nagrodzone na Festiwalu KAN – Kina Amatorskiego i Niezależnego.

Filmowy Zawrót Głowy ruszy w czwartek 13 maja. Pierwszym filmem, wyświetlanym w ramach przeglądu, będzie amerykańska produkcja Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna. Projekcja rozpocznie się o 17.00, a bilet wstępu kosztował będzie 12 zł.
Drugiego dnia przeglądu (14.05) o godz. 9.00 w kinie MOK wyświetlony zostanie film Plaże Agnes. O godz. 11.00 zaprezentowane zostaną produkcje nagrodzone na tegorocznym Festiwalu KAN. Na godz. 18.00 zaplanowano projekcję dramatu Głód. O godz. 20.00 na ekranie pojawi się film Tlen, a godzinę później obejrzymy wybrane filmy z Festiwalu KAN. Od nich też rozpoczną się sobotnie projekcje (15.05, godz. 18.00). Tuż po godz. 20.00 zaprezentowany zostanie film Parnassus, a po nim na ekranie pojawi się zdobywca sześciu Oscarów, amerykański dramat wojenny The Hurt Locker. W pułapce wojny.
Wisienką na torcie Filmowego Zawrotu Głowy będzie spotkanie z Magdaleną Różczką (godz. 16.00). Aktorka urodziła się w Nowej Soli, gdzie rozpoczynała swoją przygodę z aktorstwem, występując w teatrze amatorskim. W 2004 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Na ekranach telewizyjnych zadebiutowała w 1997 roku (Klan). Do tej pory zagrała w kilkunastu serialach i filmach. Najważniejsze z nich, to: Lejdis, Idealny facet dla mojej dziewczyny, czy Pornografia. Obecnie można ją podziwiać na antenie TVN w serialu Usta Usta (w każdą sobotę o godz. 20.00). Po spotkaniu z Magdaleną Różczką w kinie MOK odbędzie się koncert muzyki filmowej (godz. 18.00). Festiwal zakończy pokaz filmu Rozmowy Nocą (godz. 20.00).
Karnet na cały festiwal kosztuje 20 zł. Jednodniowe karnety wstępu do MOKu - 10 zł.

Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej