TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Feta z gwiazdamiW pierwszy weekend sierpnia (6-7.08) Szczytna zaprasza na XVII Wielką Fetę Agroturystyczną. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą: Paweł Kukiz i Piersi, Jamal, Robert Janowski oraz Francesco Napoli. Dobra zabawa gwarantowana.


Impreza rozpocznie się w sobotę 6 sierpnia o godz. 8.00 rano zawodami spławikowymi dla wędkarzy. Prawdziwa zabawa rozpocznie się jednak dopiero o godz. 16.00 przy Osiedlu Słoneczna. Najpierw sprawdzone zostaną umiejętności drwali, którzy będą musieli m.in. przerąbać kłody, zdobyć pal i co nieco porzeźbić. Nagrody dla najlepszych wędkarzy i rębaczy wręczone zostaną o godz. 18.30, a pół godziny później rozpocznie się muzyczne show. Na scenie pojawią się: Norbi, Jamal oraz Paweł Kukiz z zespołem Piersi.
Niedzielna część szczytniańskiej fety (7.08) rozpocznie się w południe od XVI Dolnośląskiego Festiwalu Przyśpiewek Wiejskich o Puchar Ministra Rozwoju i Wsi. Zaprezentowany zostanie także dorobek twórców ludowego rękodzieła: obrazy, misterne hafty, delikatne kompozycje kwiatowe. Można będzie spróbować pszczelich produktów i zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych. W programie znalazło się także wiele zabaw i konkursów dla publiczności (zdobywanie pala, rzut podkową do celu, rzut beretem na odległość czy biegi w workach). Między godz. 15.00 a 16.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs piekarń o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz ogłoszeni zostaną zwycięzcy Festiwalu Przyśpiewek Wiejskich. O godz. 16.00 na scenie pojawią się dzieci i młodzieży ze Szczytnej, a o 16.30 rozpocznie się wielka biesiada. Na godz. 19.30 zaplanowano koncerty gwiazd: Roberta Janowskiego z solistami programu Jaka to melodia? oraz Francesco Napoliego.


Maciej Schulz


 


Kukiz i Piersi – zespół powstał w 1984 r. Skład: Paweł Kukiz (wokal), Marek Kryjom (wokal, gitara, klawisze), Zbigniew Moździerski (bas), Wojciech Cieślak (gitara), Krzysztof Imiołczyk (klawisze) i Marcin Papior (perkusja). Przeboje: Maryna, O, Hela!, Całuj mnie.


Robert Janowski – piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, dziennikarz i prezenter. W latach 80-tych występował w kilku zespołach rockowych. Grał w musicalu Metro, wystąpił na Broadwayu. Od 1997 r. prowadzi program Jaka to melodia?Jamal – grupa wykonująca muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Zespół powstał w 1999 r. w Radomiu z inicjatywy Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego. Ich najpopularniejsza piosenka to Policeman.Francesco Napoli – urodzony w 1967 r. w Mediolanie włoski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Karierę rozpoczął w latach 80-tych w Niemczech, gdzie popowe piosenki, śpiewane w języku włoskim (Italo Disco) zrobiły furorę. W 1988 r. wystąpił na Festiwalu w Sopocie. Jego ostatnia płyta pt. Lady Fantasy, sprzedała się w nakładzie 12 mln egz. w 44 krajach. Hity: Piano, piano, Marina, Ciao Italia.Norbi – Norbert Dudziuk; piosenkarz, prezenter radiowy i dziennikarz telewizyjny. W 1997 r. wydał swój debiutancki album Samertajm, który zdobył Fryderyka w kategorii album roku. Najpopularniejsze piosenki to: Kobiety są gorące, Pokręciło się w głowie, Rozkołysz się.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej