TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Festiwal z przytupemNowa Ruda zaprasza na 21. Międzynarodowy Festiwal Folkloru (7-11.08). Zespoły z Polski,Turcji, Serbii, Paragwaju i Węgier zaprezentują się także w Kłodzku, Kudowie i Jugowie.


Festiwal rozpocznie się 7 sierpnia od parady ulicami miasta (godz. 15.30). Zakończy się ona w kościele pw. św. Mikołaja, gdzie ogodz. 16.00 odbędzie się prezentacja zespołów. O godz. 17.00 na noworudzkim Rynku ruszy koncert inauguracyjny. W czwartek (8.08) festiwal przeniesie się do Kłodzka - zespoły zaprezentują się na scenie koło ratusza (pl. Chrobrego, godz. 16.00). W piątek (9.08) o godz. 16.00 artyści wystąpią w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Pstrążnej. Nazajutrz (10.08) wydarzenie przeniesie się do Jugowa (nadleśnictwo) - o godz. 15.00 rozpocznie się występ kół gospodyń wiejskich, a od godz. 17.00 sceną władać będą ZPiT Nowa Ruda, DMZF Kaszebe z Chojnic oraz goście z Turcji i Serbii. Ostatni dzień festiwalu (11.08) to oczywiście koncert finałowy na noworudzkim Rynku (godz. 19.00) zwieńczony pokazem sztucznych ogni (godz. 22.30).


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej