TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Noce z tańcemGwiazdami 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej będą wybitni tancerze
z Gruzji, USA i Japonii.


Areną większości spektakli tanecznych będzie Amfiteatr (ul. Orla 7) położony w centrum lądeckiego uzdrowiska. Pierwszego dnia wydarzenia (6.07., godz. 19.00) organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej Lądek - Miasto tancerzy (CK Kalina, ul. Parkowa 25).
Dzień później (7.07., godz. 21.00) na dziedzińcu Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbędzie się inauguracja festiwalu – Gala Ciało i przestrzeń. W programie wariacje na temat ruchu i muzyki (Justyna Rekść-Raubo, Zbigniew Szymczyk – dyrektor naczelny i artystyczny Wrocławskiego Teatru Pantomimy), etiuda taneczna (Katarzyna Błoch, Marek Zaborowski) oraz spektakl The Room w wykonaniu Caro Dance Theatre. Wstęp na wydarzenie za okazaniem wejściówki – bezpłatne bilety do odebrania w CKiR (pl. Staromłyński 5). W poniedziałek (8.07., godz. 21.30) Centrum Artystyczne Paczka zaprezentuje spektakl Wyklęci na motywach sztuki Romeo i Julia W. Szekspira. Na wtorek (9.07) zaplanowano dwie propozycje - o godz. 21.30 Olga Rabetskaya zaprezentuje projekt taneczny Cztery sceny, a o godz. 22.15 rozpocznie się spektakl premierowy pt. Lady Makbet (kooprodukcja QART Polskiej Fundacji Sztuki i Międzynarodowego Festiwalu Tańca). Adaptacją, reżyserią, choreografią i scenografią do spektaklu zajął się artysta związany z Lądkiem - Artur Żymełka, a przed zgromadzoną publicznością wystąpią soliści Teatru Wielkiego z Łodzi.
Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznego festiwalu będzie Wieczór Tanecznych Zderzeń w choreografii mistrza baletu Eduarda Bablidze. Gala odbędzie się w środę (10.07) o godz. 21.30. Na scenie wystąpią m.in. artyści Zespołu Tańca Gruzińskiego Daisi, Teatru Opery i Baletu w Tibilisi oraz teatrów wielkich z Poznania i Warszawy.


Kolejny wyjątkowy pokaz odbędzie się w czwartek (11.07) o godz. 21.00 – widowisko pt. Młody duch tańca wyreżyserował Wiesław Dudek - wybitny tancerz baletowy. W spektaklu wystąpią młodzi artyści z Polski i Japonii. W piątek (12.07) o godz. 21.30 organizatorzy zapraszają na spektakl taneczny I always have a handkerchief in my pocket w wykonaniu Albanian Dance Theather Company. Ostatni dzień festiwalu (13.07) to m.in. koncert Dzieci Dzieciom (godz. 16.00) oraz pokaz finałowy Lądek Miasto Tancerzy czyli prezentacje mistrzów i uczestników warsztatów festiwalowych (godz. 20.00). Podczas czterogodzinnego koncertu wystąpi blisko 500 artystów. Wstęp na spektakle i spotkania jest bezpłatny.


Podczas tygodnia festiwalowego odbędzie się szereg warsztatów tanecznych, które poprowadzą wybitni instruktorzy z całego świata - szczegóły na stronie www.festiwaltanca.ladek.pl


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej