TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Festiwal pstrągaW niedzielę (16.06) Lądek zaprasza na tarasy parkowe przed Zdrojem Wojciech, gdzie w samo południe rozpocznie się piknik z niespodziankami.


Pstrąg kłodzki oraz pstrąg kłodzki wędzony, znajdują się na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nawet Olga Tokarczuk, która bardzo często odwiedza miasta Ziemi Kłodzkiej, wspomina w swej twórczości o daniu z tutejszego górskiego pstrąga. Podczas pikniku nie zabraknie potraw z pstrąga i innych lokalnych smakołyków oraz występów artystycznych. Będzie też największa w Polsce plenerowa patelnia, na której przygotowane zostaną porcje pstrąga dla wszystkich chętnych, a także warsztaty i pokazy wędkarstwa muchowego w wykonaniu mistrzów: Przemysława Kaweckiego - członka Fly Fishers International (FFI), Certified Fly Casting Instructor, Certified Tow-Handed Fly Casting Instructor oraz Mirosława Pieślaka - członka International Fly Fishing Association oraz Federation of Fly Fishers (FFF). Lądecki piknik rozpocznie się o godzinie 12.00. 


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej