TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Święto pstrągaStowarzyszenie Fundus Glacensis, Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Gmina Szczytna zapraszają na 7. Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim, który odbędzie się 24 sierpnia w Szczytnejna placu za bramą (deptak miejski).


W programie znalazły się pokazy i prezentacje kulinarne, konkurs potraw z pstrąga, występy artystyczne, quizy i konkursy dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami oraz stoiska z produktami regionalnymi. Podczas imprezy będzie można zakosztować sztandarowego produktu regionalnego Ziemi Kłodzkiej w różnej formie. Organizatorzy deklarują wysoki poziom cateringu (przewidziano wydanie około 500 darmowych porcji degustacyjnych). Otwarcie festiwalu nastąpi o godzinie 15.00, a finał około godz. 19.00. Szczegółowe informacje na www.fundusglacensis.pl.


Kłodzki pstrąg znajduje się na elitarnej liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 2012 roku. Celem święta jest propagowanie kuchni regionalnej i wzbogacanie jej o nowoczesne techniki przygotowywania potraw oraz promocja lokalnych łowisk.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej