TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Naukowy festiwalJuż po raz trzynasty jesień na Dolnym Śląsku przywita Dolnośląski Festiwal Nauki. Drugi rok z rzędu w Bystrzycy odbędzie się jego regionalna edycja.


Festiwal organizowany jest przez uczelnie wyższe Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Tegoroczne święto nauki zainaugurowane zostało we Wrocławiu w połowie września, a zakończy się w dniach 21-22 października w Ząbkowicach Śląskich i Wałbrzychu. Bystrzycka edycja, organizowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących, odbędzie się w dniach 7-8 października. Festiwal adresowany jest do wszystkich osób interesujących się nauką, kulturą i sztuką. Przybliża tematy i problemy, które rozwiązuje nauka, przedstawia korzyści jakie z niej płyną, prezentuje rozwój wielu dyscyplin oraz nowe kierunki.


Wykłady prowadzone są w atrakcyjny i przystępny sposób, a słuchacze mogą wziąć udział w dyskusjach z uczonymi. Wśród najciekawszych pozycji tegorocznej edycji festiwalu wymienić można wykłady: Między chemią, fizyką i matematyką, Królewna Marianna Orańska i jej związki z Ziemią Kłodzką, Czego uczy nas astronomia?, Spitsbergen - nie tylko lodowce, Rozpoznawanie gwiazd i gwiazdozbiorów, Uniwersum językowe - Piękno natury w obcych językach, Życie w warunkach ekstremalnych, czy Różnorodność dźwięków, czyli nocne spotkanie z echolokującymi nietoperzami. Szczegółowe informacje wraz z programem festiwalu dostępne są na stronie internetowej www.dfn.bystrzyca.eu.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej