TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Ziarna wiedzyDolnośląski Festiwal Nauki już po raz ósmy zagości na Ziemi Kłodzkiej (6-7.10). W programie 19. edycji wydarzenia znalazło się kilkadziesiąt różnorodnych zajęć, prowadzonych przez astronomów, wojskowych i profesorów akademicich.


DFN to cykl wydarzeń popularnonaukowych organizowanych raz do roku przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Wydarzenie skupia pasjonatów nauki, kultury, sztuki oraz zjawisk otaczającego nas świata. Inauguracja 19. edycji festiwalu odbyła się 15 września we Wrocławiu. Na październik zaplanowano sesje wyjazdowe w kilku miastach Dolnego Śląska, m.in. w Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Głogowie oraz Bystrzycy.
Tegoroczna edycja festiwalu upłynie pod hasłem Ziarna wiedzy. Zajęcia prowadzą wybitni specjaliści: astronomowie, lekarze, inżynierowie, wojskowi, podróżnicy. Największym atutem wydarzenia jest jego olbrzymia różnorodność i wielowymiarowość. Jedną z atrakcji ostatniego dnia DFN-u (7.10, od godz. 9.00) będą zajęcia zorganizowane w przenośnym planetarium, które poprowadzi astronom Tomasz Lewicki. Planetarium Bajkonur jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i w naszej części Europy. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc ograniczona, dlatego warto wcześniej zapisać się na wybrane wykłady i spotkania. Szczegółowe informacje i numery telefonów kontaktowych na stronie www.festiwal.wroc.pl
W festiwalu uczestniczyć będą także inne miasta Ziemi Kłodzkiej, m.in. Kłodzko, Szczytna, Gorzanów oraz Kudowa.


Wybrane pozycje festiwalu:


Bystrzyca, Zespół Szkół Ogólnokształcących,
ul. Sempołowskiej 13
* Stacja meteorologiczna - od pomysłu do realizacji - 6.10, godz. 10.00, sala nr 211.
* Česky je hezky czyli humorystyka języka
czeskiego - 7.10, godz. 9.00, sala nr 210.
* Sekrety gwiazd i wielkiego wybuchu
- 6.10, godz. 13.00, sala nr 18.
* Kamienie szlachetne - wystawa i wykład - 7.10, godz. 10.00, sala nr 18.
* Wulkaniczne wyspy na Atlantyku
- 7.10, godz. 11.00, sala nr 215.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej